Nawigacja

Видання IPN укр

Aktualności

Rozszerzona rzeczywistość w szkole – 5 odcinek podcastu „Najnowsza historia, najnowsze technologie”

Zapraszamy do wysłuchania kolejnego podcastu dla nauczycieli 24 maja 2023 r. o godz. 17:35 na antenie Radia Gdańsk i na Spotify Instytutu Pamięci Narodowej w cyklu „Najnowsza historia, najnowsze technologie”.

W piątym odcinku podcastu dla nauczycieli, przygotowanego przez Biuro Nowych Technologii Instytutu Pamięci Narodowej, Andrzej Horoch, specjalista od zastosowania nowych technologii w edukacji, opowiadał o zaletach rozszerzonej rzeczywistości. Zdefiniował, czym różni się rozszerzona rzeczywistość od wirtualnej rzeczywistości. Otóż wirtualna rzeczywistość koncentruje nas wyłącznie na tym, co jest cyfrowe, natomiast rozszerzona rzeczywistość umożliwia nam interakcję z cyfrową treścią w kontekście realnej rzeczywistości. Inaczej mówiąc: rozszerzona rzeczywistość umożliwia nam wyświetlenie cyfrowego, trójwymiarowego obiektu w połączeniu z dowolną wybraną lokalizacją. Rozszerzona rzeczywistość jest więc nowym wymiarem materiałów dydaktycznych. Na lekcjach historii, dzięki specjalistycznym okularom do rozszerzonej rzeczywistości, można korzystać z jej funkcjonalności.

Dyrektor Biura Nowych Technologii Magdalena Hajduk zaprasza do wysłuchania szóstego, ostatniego już odcinka cyklu podcastów dla nauczycieli w dniu 26 maja o godz. 17:35 . na antenie Radia Gdańsk o godzinie 17:35 oraz kanale Spotify „Najnowsza historia, najnowsze technologie”.

Cykl podcastów objęty został patronatem honorowym Ministra Edukacji i Nauki oraz patronatem GovTech i MeinTech.

 

Powiązane wiadomości

do góry