Nawigacja

Видання IPN укр

Aktualności

Pierwsze spektakle „Historia Misia Wojtka” w języku angielskim

„Historia Misia Wojtka” w języku angielskim

Z radością pragniemy poinformować, że spektakl teatralny dla dzieci „Historia Misia Wojtka” jest teraz dostępny w języku angielskim. Jest to kolejny krok w rozszerzaniu zasięgu tej niezwykłej opowieści, która stanowi ciekawy element naszego dziedzictwa narodowego.

„Historia Misia Wojtka” to spektakl, który opowiada o niezwykłym niedźwiadku Wojtku, który z odwagą i oddaniem służył w Armii Polskiej podczas II wojny światowej. Jego historia jest wzruszającym przykładem przyjaźni, poświęcenia i bohaterstwa. Teraz, dzięki wersji angielskiej, możemy podzielić się tą inspirującą opowieścią z jeszcze szerszym audytorium, zwłaszcza z naszą Polonią i najmłodszymi Polakami mieszkającymi za granicą.

Ten spektakl to nie tylko doskonała forma rozrywki dla dzieci, ale także ważne narzędzie do przekazywania naszych wartości narodowych, takich jak patriotyzm, odwaga i przywiązanie do tradycji. Wierzymy, że „Historia Misia Wojtka” w wersji angielskiej pomoże promować polską kulturę i historię na arenie międzynarodowej. Pierwsze spektakle w języku angielskim odbyły się już w polskich placówkach w Edynburgu w Wielkiej Brytanii.

Chcielibyśmy serdecznie podziękować całej ekipie za zaangażowanie w tłumaczenie i adaptację tego spektaklu. Ich ciężka praca umożliwiła nam dotarcie do szerszej publiczności i dzielenie się tą piękną opowieścią z innymi kulturami.

Przekazujmy nasze wartości dalej i promujmy polską historię i kulturę na arenie międzynarodowej!

Wszelkie pytania i zgłoszenia szkół do udziału w projekcie prosimy kierować do:

Paweł Rudaś
22 540 58 50; 538 188 374
pawel.rudas@ipn.gov.pl 

do góry