Nawigacja

Najważniejsze

Otwarcie ogólnopolskiej wystawy IPN „TU rodziła się »Solidarność« rolników” – Warszawa, 12 maja 2021

Ekspozycja została zaprezentowana na placu Marszałka Józefa Piłsudskiego. W ten sposób uczciliśmy 40. rocznicę wywalczenia rejestracji Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Rolników Indywidualnych „Solidarność”. Zebrało się wówczas w Warszawie ok. 20 tys. rolników, którzy po Mszy św. w Katedrze św. Jana złożyli wieniec na Grobie Nieznanego Żołnierza.

Konferencja naukowa „Wieś wobec komunizmu w Europie Środkowo-Wschodniej i Rosji w XX wieku" – Warszawa 11–12 maja 2021

Transmisja na kanale IPNtv

Zielona Rewolucja, prezentacja zakładki i dyskusja o fenomenie Rolniczej Solidarności – 11 maja 2021

Tym razem przypominamy bohaterów Zielonej Rewolucji oraz najważniejsze wydarzenia, które sprawiły, ze na polskiej wsi powstał związek zawodowy, liczący blisko milion członków

17 wystaw „TU rodziła się »Solidarność« rolników” – 21 kwietnia 2021

21 kwietnia 2021 r. o godz. 12.00, w 40. rocznicę narodzin rolniczej „Solidarności”, Instytut Pamięci Narodowej otworzył w całej Polsce regionalne wystawy pokazujące powstawanie NSZZ „Solidarność” Rolników Indywidualnych. Wystawę w Milejowie na Lubelszczyźnie otworzył prezes IPN dr Jarosław Szarek, w Nowym Targu – zastępca prezesa IPN dr Mateusz Szpytma, a w Bydgoszczy przewodniczący Kolegium IPN prof. Wojciech Polak.

Rozpoczynamy przyjmowanie zgłoszeń do trzeciej edycji Nagrody Instytutu Pamięci Narodowej „Semper Fidelis”

Zgłoszenia kandydatur do nagrody można dokonać do 15 czerwca 2021

Wystawa „TU rodziła się »Solidarność«” w 91 miastach w Polsce

26 marca 2021 roku, w 16 miastach w Polsce, rozpoczęła się druga odsłona wystawy „TU rodziła się »Solidarność«”. W kolejnych miesiącach zaprezentujemy ekspozycję w następnych miejscowościach. W 2020 roku wystawa eksponowana była w 58 miastach.

Multimedia i media społecznościowe

Na skróty

do góry