Nawigacja

Видання IPN укр

Najważniejsze

Łączy nas pamięć i tożsamość, czyli o społecznym pielęgnowaniu polskości – debaty podczas Kongresu Pamięci Narodowej, 15 kwietnia 2023

W dniach 13–15 kwietnia na PGE Narodowym w Warszawie odbędzie się Kongres Pamięci Narodowej, organizowany pod hasłem „Historia mówi przez pokolenia”. Każdy dzień tego wyjątkowego wydarzenia wypełnią debaty historyczne, poświęcone XX-wiecznym dziejom Polski i związanym z nimi pytaniom i problemom, z których wiele pozostaje aktualne do dziś.

Wystawa IPN „Szlaki Nadziei. Odyseja Wolności” w Kanadzie

28 marca 2023 r. w Królewskim Kanadyjskim Instytucie Wojskowym (Royal Canadian Military Institute) w Toronto Instytut Pamięci Narodowej zaprezentował wystawę „Szlaki Nadziei. Odyseja Wolności”. W wernisażu wziął udział prezes IPN dr Karol Nawrocki i konsul generalna RP w Toronto Magdalena Pszczółkowska.

Promocja albumu „»Ramię krzep – Ojczyźnie służ«. 135 rocznica powstania Sokolstwa Polskiego w Ameryce”

28 marca 2023 r. w Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce odbyła się promocja albumu „»Ramię krzep – Ojczyźnie służ«. 135. rocznica powstania Sokolstwa Polskiego w Ameryce”, przygotowanego w oparciu o bezcenne zbiory przekazane przez Związek Sokolstwa Polskiego w Ameryce do zasobu Archiwum IPN w 2019 r. Spotkanie odbyło się w Centrum Edukacyjno-Muzealnym Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce. Uroczystość poprzedziło kuratorskie oprowadzenie po wystawie.

Otwarcie Przystanku Historia IPN w Houston – 25–26 marca 2023

Spotkanie z Polonią, zajęcia edukacyjne dla młodzieży na temat pomocy udzielanej przez Polaków ludności żydowskiej pod okupacją niemiecką oraz prezentacja wystawy „Polacy ratujący Żydów w czasie II wojny światowej” złożyły się na program inaugurujący przedsięwzięcie edukacyjne Przystanek Historia IPN w Houston

Multimedia i media społecznościowe

Na skróty

do góry