Nawigacja

Aktualności

Szósty odcinek audycji z cyklu „Przystanek Historia”

Audycja została wyemitowana 18 września o godz. 19.07, w Programie I Polskiego Radia

17 września minęła 80. rocznica agresji Związku Sowieckiego na Polskę. W audycji przypomnieliśmy to pamiętne wydarzenie, jego konsekwencje dla przyszłości Polski.

W szóstym odcinku „Przystanku Historia” była mowa o:

  • książce „Polska pod okupacją 1939–1945”. Ukazały się już trzy tomy tej pracy zbiorowej. Przedstawiliśmy z jednego z nich szkic Anny Czocher, która w oparciu o akta krakowskiego więzienia przy ul. Senackiej przybliża drobną przestępczość pospolitą w Krakowie w latach 1939–1945.
  • Konwencie Organizacji Niepodległościowych oraz Obozie Polski Walczącej – konspiracyjnych ugrupowaniach na terenie okupowanej Polski założonych w 1942 roku, w kontekście Polskiego Państwa Podziemnego.

Audycja została wyemitowana 18 września o godz. 19.07, w Programie I Polskiego Radia (link do nagrania).

***

Cykl audycji „Przystanek Historia” realizowany jest wspólnie przez Instytut Pamięci Narodowej i Program I Polskiego Radia. Audycje emitowane są na antenie radiowej Jedynki co dwa tygodnie, w każdą środę – od lipca do grudnia 2019 r. Rozmawiamy o ważnych wydarzeniach, które wpłynęły na dzieje Polski w XX wieku oraz o ludziach, którzy tę historię tworzyli.

Każda audycja ma formę magazynu, w którym znajdą się także: recenzja książki historycznej i zapowiedzi ciekawych wydarzeń organizowanych przez IPN.

do góry