Nawigacja

Видання IPN укр

Aktualności

Rozpoczęła się rekrutacja do XXIII sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży. Już dziś zgłoś się do projektu!

  • XXIII sesja Sejmu Dzieci i Młodzieży
    XXIII sesja Sejmu Dzieci i Młodzieży

Temat tegorocznej sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży to „Przestrzeń publiczna jako miejsce wolne od symboli propagujących systemy totalitarne. Lokalni bohaterowie w przestrzeni publicznej”. Jak co roku zachęcamy młodzież w wieku 13-18 lat do podjęcia działań na rzecz najbliższego otoczenia.

Do udziału zapraszamy szczególnie tych, którzy są zainteresowani podtrzymaniem i rozpowszechnianiem tradycji narodowej i państwowej poprzez popularyzowanie wiedzy o bohaterach lokalnych, mających znaczenie dla świadomości narodowej oraz dziedzictwa regionu. Przed kandydatami stoi zadanie, które wymaga zaangażowania, kreatywnego myślenia i podjęcia działań badawczych. Rekrutacja potrwa do 11 kwietnia 2017 i ma na celu wyłonienie 230 dwuosobowych zespołów z całej Polski, których członkowie spotkają się w Sali Posiedzeń Sejmu 1 czerwca 2017, w Międzynarodowym Dniu Dziecka. Dodatkową nagrodą dla najlepszych uczestników z każdego województwa będzie prawo udziału w komisji problemowej, która odbędzie się 14 maja.

Organizatorem XXIII sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży jest Kancelaria Sejmu, a w gronie współorganizatorów znajdują się Ministerstwo Edukacji Narodowej, Instytut Pamięci Narodowej oraz Ośrodek Rozwoju Edukacji. Informacje dotyczące procesu rekrutacji i przebiegu sesji plenarnej publikowane będą na stronie internetowej projektu: https://sdim.sejm.gov.pl. Tam znajdzie się również Przewodnik XXIII sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży, zawierający wskazówki dotyczące wykonania zadania rekrutacyjnego. W razie pytań dotyczących działania platformy i organizacji tegorocznej sesji prosimy o kontakt z koordynatorem XXIII sesji SDiM Alicją Gołuchowską, pod adresem e-mail sdim@sejm.gov.pl lub numerem telefonu (22) 694 28 11. W sprawach dotyczących realizacji zadania rekrutacyjnego informacji udziela Izabela Sienkiewicz, izabela.sienkiewicz@ipn.gov.pl, (22) 581 85 96.

Zachęcamy do zarejestrowania zespołu na platformie internetowej i wzięcia udziału w rekrutacji. Spotkajmy się 1 czerwca w Warszawie!

do góry