Nawigacja

Aktualności

Dyskusja wokół książki „»Najbardziej tajemniczy kraj świata«. Związek Sowiecki w fotografiach i tekstach Juliena H. Bryana 1930–1959” – Warszawa, 28 września 2020

Transmisja na IPNtv

  • Dyskusja wokół książki „»Najbardziej tajemniczy kraj świata«. Związek Sowiecki w fotografiach i tekstach Juliena H. Bryana 1930–1959”
    Dyskusja wokół książki „»Najbardziej tajemniczy kraj świata«. Związek Sowiecki w fotografiach i tekstach Juliena H. Bryana 1930–1959”

Instytut Pamięci Narodowej zaprasza na dyskusję wokół publikacji  „Najbardziej tajemniczy kraj świata”. Związek Sowiecki w fotografiach i tekstach Juliena H. Bryana 1930–1959. Dyskusja będzie transmitowana online 28 września (poniedziałek), o godz. 16.00 z Centrum Edukacyjnego IPN „Przystanek Historia” w Warszawie.

Udział wezmą:

  • Tomasz Stempowski – redaktor książki, Archiwum IPN
  • Adam Mazur – Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu
  • Sam Bryan – syn autora fotografii Juliena H. Bryana, filmowiec, wykładowca uniwersytecki

Prowadzenie:  Adam Hlebowicz – dyrektor Biura Edukacji Narodowej IPN

Zobacz na: YouTube/IPN.tv oraz facebook.com/ipngovpl

Organizatorzy: Instytut Pamięci Narodowej, Centrum Edukacyjne IPN im. Janusza Kurtyki „Przystanek Historia” w Warszawie

Patroni medialni: TVP Historia, DoRzeczy, Dzieje.pl   

Dwujęzyczny album z fotografiami Juliena H. Bryana wykonanymi w czasie jego wizyt w Związku Sowieckim w latach 1930–1937, 1946–1947 oraz 1956–1959, ukazującymi m.in. życie codzienne w Moskwie, Leningradzie, Kijowie i innych miastach, na wsi oraz na Kaukazie i Syberii. Zdjęcia uzupełniają teksty Bryana poświęcone jego podróżom do ZSRS i doświadczeniom z fotografowaniem i filmowaniem w tym kraju.

do góry