Nawigacja

Видання IPN укр

Aktualności

Kardynał Stefan Wyszyński – Pasterz i Nauczyciel. Prezentacja albumu Rafała Łatki, Beaty Mackiewicz i ks. Dominika Zamiatały „Kardynał Stefan Wyszyński 1901–1981” – Częstochowa, 17 czerwca 2019

Jasnogórski Instytut Maryjny, Instytut Pamięci Narodowej i Instytut Prymasowski Stefana Kardynała Wyszyńskiego zapraszają na uroczystą prezentację publikacji Rafała Łatki, Beaty Mackiewicz i ks. Dominika Zamiatały Kardynał Stefan Wyszyński 1901–1981, wydanej przez Instytut Pamięci Narodowej i Instytut Prymasowski Stefana Kardynała Wyszyńskiego.  

Prezentacja odbędzie się 17 czerwca 2019 r., o godz. 18.30, w Jasnogórskim Instytucie Maryjnym w Częstochowie (wejście od ul. A. Kordeckiego, obok wejścia na jasnogórskie hale).

W prezentacji udział wezmą:

  • dr Rafał Łatka (IPN), współautor publikacji
  • Beata Mackiewicz (Instytut Prymasowski), współautorka publikacji
  • ks. dr hab. Dominik Zamiatała prof. UKSW, współautor publikacji

Album przedstawia życie i działalność kardynała Stefana Wyszyńskiego od urodzin aż do śmierci. Omówiono w nim młodość, drogę do kapłaństwa oraz kolejne etapy posługi w Kościele: księdza, biskupa lubelskiego, arcybiskupa gnieźnieńskiego i warszawskiego, Prymasa Polski. Zawiera unikalne, nigdy wcześniej niepublikowane fotografie z okresu służby kard. Wyszyńskiego dla Kościoła w Polsce, które pochodzą z Archiwum Instytutu Prymasowskiego Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

do góry