Nawigacja

Aktualności

Spotkanie z cyklu „Stań po pracy w »Kolejce«!” – Gdynia, 13 kwietnia 2011

13 kwietnia br. gdański oddział IPN wraz z Centrum Nauki „Experyment” w Gdyni zaprosiły mieszkańców Trójmiasta na spotkanie zatytułowane „Stań po pracy w »Kolejce«!” z cyklu kameralnych spotkań z najnowszą grą planszową „Kolejka”, wydaną prze IPN.

Gra planszowa „Kolejka”, przygotowana przez zespół pracowników pionu edukacyjno-naukowego Instytutu Pamięci Narodowej, jeszcze zanim została oficjalnie zaprezentowana publiczności 5 lutego br., wzbudziła duże zainteresowanie nie tylko w Polsce, ale także poza granicami kraju.

Gra planszowa „Kolejka” pokazuje realia życia codziennego w latach schyłkowego PRL. Zadanie graczy (od 2 do 5) wydaje się proste. Muszą wysłać swoją, złożoną z pięciu pionków, rodzinę do sklepów na planszy i kupić wszystkie towary z wylosowanej listy zakupów. Problem polega na tym, że półki w pięciu osiedlowych sklepach są puste…

Wychodząc naprzeciw dużemu zainteresowaniu, pion edukacyjno-naukowy gdańskiego oddziału IPN przygotował ofertę dla wszystkich, którzy w kameralnej atmosferze chcą zapoznać się z grą. Spotkania odbywają się popołudniami, w każdą kwietniową środę w godzinach od 16.00 do 20.00 (dwie tury: 16.00–18.00 oraz 18.00–20.00). Na początku każdego spotkania historyk z IPN krótko przedstawi m.in. ciekawostki związane z powstaniem gry oraz jej zasady. Następnie będzie można spróbować swoich sił w grze.

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc niezbędne jest wcześniejsze zgłoszenie uczestnictwa (wraz z podaniem liczby uczestników) pod nr telefonu 664 748 124 (Jan Daniluk). Zapraszamy w szczególności rodziny z dziećmi (gra przeznaczona jest dla osób powyżej 12 roku życia) czy kilkuosobowe grupy przyjaciół.

Uwaga! Wśród uczestników spotkań rozlosowane zostaną nagrody – egzemplarze gry „Kolejka”.

Bilet wstępu do Centrum Nauki „Experyment” kosztuje 3/6 zł (ulgowy/normalny), udział w samych spotkaniach jest bezpłatny.

Terminy kolejnych spotkań: 20 kwietnia, 27 kwietnia
Miejsce spotkań: Centrum Nauki EXPERYMENT (teren PPNT w Gdyni), al. Zwycięstwa 96/98
Godziny: 1) 16.00-18.00 2) 18.00-20.00
Ilość miejsc ograniczona: do 15 osób podczas jednego dwugodzinnego spotkania (trzy stanowiska z grą)

do góry