Z okazji 30-lecia narodzin NSZZ „Solidarność” został otwarty we wnętrzach kościoła pw. św. Brygidy w Gdańsku blok wystaw zatytułowany „Księża męczennicy”.
Na kilkudziesięciu panelach zaprezentowano sylwetki siedmiu księży, którzy przypłacili życiem swoją niezłomną postawę wobec władz komunistycznych. Wszyscy ci, którzy od 16 sierpnia do 12 września br. odwiedzą wnętrza kościoła św. Brygidy w Gdańsku mogą zapoznać się z życiorysami bł. ks. Jerzego Popiełuszki, ks. Romana Kotlarza, ks. Stanisława Suchowolca, ks. Sylwestra Zycha, ks. Stefana Niedzielaka, ks. Władysława Gurgacza oraz bł. ks. Władysława Findysza (wystawa o ostatnim z księży będzie prezentowana dopiero od 26 sierpnia).
Otwarcie bloku wystaw miało miejsce 16 sierpnia (poniedziałek), o godz. 14.00.
Poszczególne wystawy, jak i plansze, pochodzą z różnych oddziałów IPN z całej Polski. Organizatorem bloku wystaw „Księża męczennicy” jest Oddziałowe Biuro Edukacji Publicznej IPN w Gdańsku.
Wstęp oczywiście wolny, zapraszamy!
Aktualności
Blok wystaw „Księża męczennicy” – Gdańsk, 16 sierpnia 2010
16.08.2010