Nawigacja

Видання IPN укр

Aktualności

Spotkanie z cyklu „Historia zapisana w fotografii” – Warszawa, 11 grudnia 2023

Instytut Pamięci Narodowej zaprasza na nowy cykl spotkań poświęconych metodom opracowywania oraz analizy zdjęć i filmów archiwalnych. Gospodarzem cyklu jest Zygmunt Walkowski, varsavianista i ekspert w zakresie badań historycznych prowadzonych na podstawie materiału zdjęciowego.

Podczas najbliższego spotkania tematem przewodnim uczynimy dekodowanie artefaktów wynikających ze stwierdzenia, że zdjęcie to nie tylko fotografia, lecz byt składający się na bardzo bogaty rejestr zdarzeń. Zdarzeń zakodowanych w rozbudowanym wachlarzu przeżyć, emocji wynikających z meandrów losów ludzi i miejsc. Zdarzeń,  których nie jesteśmy w stanie dostrzec na pierwszy rzut oka, nie wspominając o tym, że właściwie odczytać ani opisać deskryptywnie albo nawet werbalnie… 

Jeśli chcecie Państwo przekonać się czym jest historia ludzi i miejsc, zapisana na pięknych, unikatowych zdjęciach, bardzo serdecznie zapraszamy! Posiłkując się wspaniałym, doświadczeniem pana Zygmunta Walkowskiego, udacie się Państwo do świata obrazującego zamierzchłe zdarzenia, o których wie naprawdę niewielu!

Spotkanie „Zdjęcie to nie tylko fotografia” z cyklu „Historia zapisana w fotografii” odbędzie się 11 grudnia, o godz. 17.30 w Centralnym Przystanku Historia IPN, przy ul. Marszałkowskiej 21/25 w Warszawie.

Przeczytaj więcej:

Zobacz poprzednie odcinki cyklu: TUTAJ

do góry