Nawigacja

Видання IPN укр

Aktualności

„Jak mówić o historii kobiet?” – jedenasty odcinek cyklu „Jak Polki zadziwiały świat” – premiera 15 października 2023 o godz. 12.00 na kanale IPNtv

Instytut Pamięci Narodowej zaprasza na audycję „Jak mówić o historii kobiet?” z cyklu „Jak Polki zadziwiały świat”.

Badania nad historią kobiet stają się coraz bardziej popularne, jednocześnie często niedoceniane, nastręczają wiele trudności oraz wywołują emocje. Jakie tematy w dalszym ciągu wymagają opracowania? Na jakie problemy można natrafić podczas prowadzenia badań? Na te pytania starają się odpowiedzieć zaproszeni goście.

Gośćmi dr Karoliny Wandy Olszowskiej (Uniwersytet Jagielloński w Krakowie) są:

  •  dr hab. Agnieszka Chłosta-Sikorska, prof. UP (Uniwersytet Pedagogiczny im. KEN w Krakowie)
  • dr Martyna Grądzka-Rejak (Biuro Badań Historycznych IPN)

Premiera 15 października (niedziela) o godz. 12.00 na kanale IPNtv.

***

Audycje z cyklu „Jak Polki zadziwiały świat”, odbywają się w każdą trzecią niedzielę miesiąca o godzinie 12.00 na kanale IPNtv.

„Jak Polki zadziwiały świat” to nowy cykl spotkań poruszający temat roli, jaką kobiety odegrały w historii Polski, Europy i świata. Były to zarówno działaczki niepodległościowe, społeczne, jak i przedstawicielki świata nauki, kultury czy sportu, m.in. Olga Boznańska, Maria Czaplicka, Halina Konopacka, Pola Negri, Elżbieta Zawacka, Irena Szewińska czy Anna Walentynowicz. Spotkania odbywają się raz w miesiącu. 

Zobacz poprzednie odcinki z cyklu „Jak Polki zadziwiały świat”
 

do góry