Nawigacja

Видання IPN укр

Aktualności

Instytut Pamięci Narodowej nominowany do Nagrody BohaterONy

Instytut Pamięci Narodowej został nominowany do prestiżowej Nagrody BohaterONy w uznaniu za wyjątkowe i wielowymiarowe zaangażowanie w badania, edukację, archiwizację oraz upamiętnianie kluczowych momentów w historii Polski.

  • Instytut Pamięci Narodowej nominowany do nagrody BohaterON
    Instytut Pamięci Narodowej nominowany do nagrody BohaterON

Od ponad 20 lat IPN realizuje działania na rzecz zachowania pamięci narodowej, korzystając jednocześnie z tradycyjnych metod badawczych, jak i innowacyjnych narzędzi, takich jak nowoczesne technologie czy portal opowiedziane.pl.

Instytut Pamięci Narodowej dociera ze swoim przekazem do wszystkich grup wiekowych, organizując liczne konferencje, lekcje oraz warsztaty. Praca IPN stanowi bezcenny wkład w kształtowanie świadomości historycznej społeczeństwa.

Zachęcamy serdecznie do wsparcia IPN poprzez oddanie na nas głosu.

***

Nagroda BohaterONy im. Powstańców Warszawskich ma na celu wyróżnienie osób i instytucji, których działania w szczególny sposób promowały wiedzę o historii Polski XX wieku (lata 1918-1989) oraz edukację historyczno-patriotyczną, a także od tego roku współczesny wyraz patriotyzmu i wcielania w życie wartości jakimi kierowali się Powstańcy Warszawscy.

Wyboru laureatów dokona Kapituła złożona z przedstawicieli polskiego rządu, historyków, osób publicznych, środowisk kombatanckich oraz ambasadorów akcji. Wpływ na wyniki będą mieli także internauci, którzy od 22 września do 9 października będą głosować przez formularz dostępny na stronie BohaterON.

do góry