Nawigacja

Aktualności

Zapraszamy do posłuchania ósmego odcinka podcastu z serii „Ekspres czytelniczy IPN”

Całą serię znajdziesz na Spotify. Wszystkie odcinki dostępne są bezpłatnie

Komu potrzebna tabletka na niepamięć? W dzisiejszym odcinku rozmawiamy o zbrodniczej okupacji ziem polskich w czasie II wojny światowej.

Czy napadli nas naziści? Gdzie szukać źródeł okupacyjnego barbarzyństwa? Skąd brała się chęć zalegalizowania zbrodni? To tylko niektóre kwestie, które poruszamy. Gościem programu jest dr Adam Pleskaczyński, dyrektor Biura Edukacji Narodowej IPN, autor obszernej i bogato ilustrowanej publikacji „Czas bestii. Terror w okupowanej Polsce 1939–1945".

Nowy odcinek podcastu już 28 sierpnia 2023 r. do odsłuchania w serwisie Spotify, a wkrótce na kanale IPNtv na YouTube.

W rozmowie nawiązujemy do wywiadu z dr. Adamem Pleskaczyńskim, zamieszczonego w zakładce Nie tylko o książkach na stronie głównej IPN, na temat książki „Wartheland. Dzieje zbrodni”. 

Zapraszamy do zakładki e-booki na stronie głównej IPN, skąd bezpłatnie można pobrać pliki epub i mobi z książką Mirosława Sikory „Niszczyć, by tworzyć. Germanizacja Żywiecczyzny przez narodowosocjalistyczne Niemcy 1939–1944/45".

* * *

„Ekspres czytelniczy IPN” to cykl audycji o historii i książkach wydanych nakładem Instytutu Pamięci Narodowej. Rozmawiamy w nim m.in. z badaczami IPN, świadkami historii i pracownikami miejsc pamięci narodowej. Wywiady prowadzi Maciej Foks.

Posłuchaj poprzednich odcinków na Spotify

do góry