Nawigacja

Aktualności

PREMIERA gry „W imieniu Rzeczypospolitej. Akcje Kedywu Armii Krajowej w okupowanej Warszawie” na aplikację mobilną na smartfony.

  • Instrukcja Instrukcja
  • logo gry logo gry

W związku z 80. rocznicą Akcji pod Arsenałem zapraszamy wszystkich zainteresowanych do udziału w grze „W imieniu Rzeczypospolitej. Akcje Kedywu Armii Krajowej w okupowanej Warszawie”, opracowanej przez Oddziałowe Biuro Edukacji Narodowej IPN w Warszawie. Gra przeznaczona jest dla uczniów klas 7 i 8 szkoły podstawowej i szkół ponadpodstawowych oraz osób dorosłych. Gra dostępna jest od 24 marca do 30 kwietnia 2023 r.

Rozgrywka jest możliwa na smartfonach z systemem Android (w wersji 4.2 lub nowszej) lub iOS (w wersji 8.0 lub nowszej) po uprzednim pobraniu darmowej aplikacji ActionTrack.

Przed przystąpieniem do gry należy zapoznać się z Regulaminem (w przypadku osób niepełnoletnich z Regulaminem musi zapoznać się rodzic lub opiekun prawny), Instrukcją oraz pobrać i wydrukować Opisy akcji.

UWAGA: Opisy akcji nie mogą w żadnym wypadku stanowić samodzielnego materiału edukacyjnego, gdyż zawierają celowo pominięte szczegóły wydarzeń, które to uczestnicy rozgrywki będą dopiero poznawać realizując kolejne zadania w prezentowanej grze.

W grze wykorzystano zdjęcia i ilustracje ze zbiorów:

Archiwum Akt Nowych, Narodowego Archiwum Cyfrowego, Biblioteki Narodowej, Archiwum IPN, portalu pixabay, Wikimedia Commons; zdjęcia współczesne: Jacek Persa (IPN)

 

Autorem gry jest Andrzej Kryński, historyk z OBEN IPN w Warszawie.

do góry