Nawigacja

Видання IPN укр

Aktualności

„Polki w nauce” – trzeci odcinek z cyklu „Jak Polki zadziwiały świat” – 20 listopada 2022

Premiera o godz. 12.00 na kanale IPNtv.

Instytut Pamięci Narodowej zaprasza na audycję „Polki w nauce” z cyklu „Jak Polki zadziwiały świat”. W kolejnym odcinku naszego nowego cyklu dowiemy się jak Polki pracowały na wyniki badawcze oraz na to, by przełamać uprzedzenia i udowodnić, że zasługują na pracę akademicką. Poznaj historię polarniczek, które borykały się nie tylko z lodem, zimnem i wysiłkiem fizycznym, ale również krzywdzącymi stereotypami. Robiły to wszystko, żeby spełnić swoje marzenia i udowodnić, że nauka jest kobietą.

O tych wyjątkowych Polkach rozmawiać będą goście dr Karoliny Wandy Olszowskiej: dr hab. Jolanta Kolbuszewska (Uniwersytet Łódzki) oraz redaktor Dagmara Bożek (autorka książki „Polarniczki”).

Premiera 20 listopada (niedziela) o godz. 12.00 na kanale IPNtv.

 

 

Audycje z cyklu „Jak Polki zadziwiały świat”, odbywają się w każdą trzecią niedzielę miesiąca o godzinie 12.00 na kanale IPNtv.

* * * 

„Jak Polki zadziwiały świat” to nowy cykl spotkań poruszający temat roli, jaką kobiety odegrały w historii Polski, Europy i świata. Były to zarówno działaczki niepodległościowe, społeczne, jak i przedstawicielki świata nauki, kultury czy sportu, m.in. Olga Boznańska, Maria Czaplicka, Halina Konopacka, Pola Negri, Elżbieta Zawacka, Irena Szewińska czy Anna Walentynowicz. Spotkania będą się odbywać raz w miesiącu.

 

do góry