Nawigacja

Видання IPN укр

Aktualności

„Gra Szyfrów” na targach PAX WEST

Pax West to kolejna odsłona największych międzynarodowych targów twórców gier i przedstawicieli z branży gamingowej. Podczas tegorocznego eventu, który odbywa się w dniach 2-5 września 2022 roku w Seattle, WA, developerzy prezentują swoje dzieła jak również najnowsze gry. Jest to również idealna okazja do spotkania się z największymi graczami z branży i pokazania swoich projektów ekspertom z całego świata!

Gra Szyfrów IPN na targach PAX West – 2 września 2022. Fot. Karolina Łuniewska (IPN)
Gra Szyfrów IPN na targach PAX West – 2 września 2022. Fot. Karolina Łuniewska (IPN)
Gra Szyfrów IPN na targach PAX West – 2 września 2022. Fot. Karolina Łuniewska (IPN)
Gra Szyfrów IPN na targach PAX West – 2 września 2022. Fot. Karolina Łuniewska (IPN)

Podczas 4 dni, organizatorzy zapewnili dla uczestników mnóstwo atrakcji, począwszy od wystawców gier z całego świata po panele i debaty z ekspertami, na których wystąpią zaproszeni goście z branży gamingu. Stanowiska z możliwością pogrania w niezliczoną ilość gier na konsolach i pc, turnieje e-sportowe – dla profesjonalistów jak i dla początkujących oraz liczne pokazy Cosplay. Szerokie grono uczestników, wśród których znajdziemy m.in. inwestorów i wydawców, umożliwi również nawiązanie biznesowych relacji oraz poznanie ludzi o takich samych lub podobnych zainteresowaniach!

Rzecz jasna, na tak ogromnym evencie nie może zabraknąć polskiego stoiska. Cieszymy się, że kolejny raz możemy współpracować z Fundacją Indie Games Polska i Centrum Rozwoju Przemysłów Kreatywnych. Biuro Nowych Technologii IPN jest jednym z wystawców w przestrzeni dedykowanej polskiemu sektorowi gier. Kolejny już raz gracze zza oceanu będą mogli złamać bolszewickie szyfry, ratując Polskę i Europę przed rewolucją bolszewicką!  Liczymy na ponowne miłe przyjęcie, bo przypomnijmy, że projekt „Gra Szyfrów” miał swoją premierę na targach PAX East – w Bostonie, w kwietniu br.  Gra zyskała wtedy uznanie uczestników targów, a stoisko IPN odwiedziło ponad 2000 gości. Opinie, które zebraliśmy wówczas od graczy, pozwoliły nam ulepszyć nasz projekt. Stworzyliśmy coś wyjątkowego i jesteśmy bardzo dumni, że możemy znów pochwalić się naszą ,,Grą Szyfrów” na jednej z największych imprez gamingowych.

Decyzją Ministra Edukacji i Nauki Przemysława Czarnka „Gra Szyfrów” do końca bieżącego roku kalendarzowego zostanie dodana do programu nauczania jako treści rekomendowane. W ten sposób  stanie się częścią programu edukacyjnego w polskich szkołach i zarówno nauczyciele, jak i uczniowie będą mieli okazję w nią zagrać. Grę można już bezpłatnie pobrać ze strony Ministerstwa Edukacji i Nauki lub z platformy Steam. Ponadto jest dostępna w Sklepie Play oraz w AppStore. Gra działa na goglach VR, PC z systemem Windows oraz  urządzeniach mobilnych obsługiwanych przez iOS i Android.

do góry