Nawigacja

Видання IPN укр

Aktualności

Po raz kolejny organizujemy konkursy mundurowe!

Zapraszamy uczniów wszystkich klas mundurowych i nauczycieli – opiekunów merytorycznych zespołów realizujących zadania rekrutacyjne – do udziału w naszych konkursach: „Policjanci w służbie historii” i „Żołnierze w służbie historii”.

Grób Kazimierza Pawła Bojarskiego, fot. Marzena Sulczyńska
Miejsce pamięci, fot. Krzysztof Tekiel

Regulaminy dostępne są na stronach:

https://policjanciwhistorii.ipn.gov.pl

https://zolnierzewhistorii.ipn.gov.pl

Będzie to już szósta edycja konkursu policyjnego i czwarta konkursu wojskowego.

Konkurs „Policjanci w służbie historii” adresowany jest do uczniów klas mundurowych w ramach współpracy Instytutu Pamięci Narodowej z Komendą Główną Policji. Jego celem jest zainteresowanie uczniów najnowszą historią Polski ze szczególnym uwzględnieniem historii Policji w czasach II Rzeczpospolitej i II wojny światowej oraz jej wkładu w odzyskiwanie przez Polskę niepodległości i odbudowę Państwa Polskiego.

Konkurs „Żołnierze w służbie historii” również dedykujemy uczniom klas mundurowych w ramach współpracy Instytutu Pamięci Narodowej i Ministerstwa Obrony Narodowej. Jego celem jest zainteresowanie uczniów najnowszą historią Polski ze szczególnym uwzględnieniem historii Oręża Polskiego w XX wieku oraz jego wkładu w odzyskiwanie przez Polskę niepodległości i odbudowę Państwa Polskiego.

W ramach zadań konkursowych uczniowie odkrywają miejsca pamięci związane z historią, sylwetki policjantów lub żołnierzy, których postawa może być wzorem służby Polsce i Polakom. Zdobytą wiedzę przekazują innym.

W sprawie realizacji zadania informacji udziela pracownik Wydziału Projektów Edukacyjnych Biura Edukacji Narodowej IPN:

Maryla Czupryńska-Szczupak

mail: maryla.szczupak@ipn.gov.pl

tel. (22) 581-85-65

 

  • Miejsce pamięci, fot. Paweł Raczyński
    Miejsce pamięci, fot. Paweł Raczyński
  • Miejsce pamięci, fot. Sylwia Woroniec
    Miejsce pamięci, fot. Sylwia Woroniec

 

do góry