Nawigacja

Aktualności

„Łączka i inne miejsca poszukiwań” – zgłoszenia do projektu

Rozpoczynamy V edycję projektu edukacyjnego „Łączka i inne miejsca poszukiwań”. Projekt jest objęty Patronatem Narodowym Prezydenta RP Andrzeja Dudy. Zgłoszenia do 9 listopada 2021 roku.

Interesuje cię archeologia, genetyka, antropologia? Nie wiesz, czym właściwie zajmują archiwiści? Ciekawi cię to, co jeszcze nieodkryte?

Czy słyszałeś o unikalnym programie IPN poszukiwań nieznanych miejsc pochówku ofiar reżimów totalitarnych?  Dzięki niemu przywrócono tożsamość prawie 200 osobom, których szczątki ukryto w bezimiennych dołach.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, poznać ludzkie dramaty i bohaterskie życiorysy, zobaczyć, jak wykorzystuje się najnowsze zdobycze nauki, by zwrócić rodzinom szczątki ich zaginionych bliskich, ten projekt jest dla Ciebie.

Zapraszamy do udziału w projekcie „Łączka i inne miejsca poszukiwań”. W projekcie mogą uczestniczyć zespoły (do 6 osób) wraz z opiekunem. Szczególnie serdecznie zapraszamy uczniów z nauczycielami, drużyny harcerskie, strzeleckie oraz członków innych organizacji młodzieżowych.

Nasz program:

  • wspiera wychowanie patriotyczne i przywiązanie do „małych ojczyzn”
  • kształtuje postawy empatii wobec ofiar systemów totalitarnych
  • uczy poszanowania dla życia ludzkiego
  • rozbudza ciekawość badawczą poprzez poznawanie warsztatu pracy specjalistów z różnych dziedzin nauki.

W ramach projektu grupy będą się spotykać z archeologami, antropologami, archiwistami i historykami, poznając zarówno miejsca poszukiwań, jak i tajniki ich pracy. Zwieńczeniem udziału w projekcie będzie nakręcenie dwuminutowej etiudy filmowej, będącej refleksją nad tematyką projektu. Uroczysty finał odbędzie się w Warszawie. Zgłoszenia przyjmują koordynatorzy (lista poniżej) do 9 listopada 2021 r.

Regionalne harmonogramy  spotkań w ramach projektu edukacyjnego „Łączka i inne miejsca poszukiwań”:

Adresy mailowe koordynatorów projektu:

do góry