Nawigacja

Видання IPN укр

Aktualności

Konkurs międzynarodowy „Laurka dla bohatera”. Zgłoszenia do 25 października 2021

  • Laurka dla bohatera konkurs

Delegatura IPN w Kielcach zaprasza najmłodszych Polaków mieszkających w kraju i poza granicami do udziału w konkursie.

Zadaniem uczestników będzie przygotowanie pracy w postaci laurki jako plastycznej formy podziękowania, uznania i hołdu, dedykowanej dowolnej postaci historycznej, która swoim zaangażowaniem na różnych polach (politycznym, militarnym, artystycznym) przyczyniła się do odzyskania niepodległości w 1918 r., bądź podczas II wojny światowej, działała na rzecz obrony suwerenności Polski na ziemiach polskich lub poza nimi. Inicjatywa ta będzie nie tylko okazją rozwijającą zdolności artystyczne dzieci, ale również stanie się formą zaakcentowania wartości patriotycznych oraz kształtowania świadomości wśród najmłodszych Polaków w kraju i na świecie.

Organizatorowi przedsięwzięcia zależy, aby poznawanie historii Polski realizowane było od najmłodszych lat, którego efekty tym razem ujęte zostaną w radosnej dziecięcej twórczości. Konkurs skierowany jest do polskich dzieci w wieku od 4 do 12 lat mieszkających w kraju i za granicą. Autorzy najlepszych prac otrzymają atrakcyjne nagrody rzeczowe. Rozstrzygnięcie konkursu 11 listopada 2021 r. Szczegółowe informacje wraz z formularzem zgłoszenia w regulaminie.

Patronat honorowy nad konkursem objęli: Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek oraz Ośrodek Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą.

 

do góry