Nawigacja

Видання IPN укр

Aktualności

Gra miejska „Powstanie Warszawskie. Losy Ewy i Jerzego Stolarskich”

  • Gra miejska „Powstanie Warszawskie. Losy Ewy i Jerzego Stolarskich”
    Gra miejska „Powstanie Warszawskie. Losy Ewy i Jerzego Stolarskich”

W sierpniu i wrześniu 2021 mogą Państwo wziąć udział w grze miejskiej, przygotowanej przez zespół Archiwum IPN z okazji 77. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Jej scenariusz opiera się na losach Ewy i Jerzego Stolarskich, młodych żołnierzy Armii Krajowej, którzy postanowili walczyć za ojczyznę, a jednocześnie nie zapomnieli o łączącej ich miłości. Poprowadzimy Was ulicami Śródmieścia Południowego, na które będziecie mieli możliwość spojrzeć z innej perspektywy, sprawdzając swoją wiedzę dotyczącą Powstania Warszawskiego.

Startujemy z ul. Nowogrodzkiej 6a.

Warunkiem udziału w zabawie jest instalacja darmowej aplikacji Action Track (dostępna w Google Play i AppStore) na telefonie oraz zeskanowanie QR code. Serdecznie zachęcamy do udziału w grze. Prosimy o zabranie ze sobą naładowanego telefonu z dostępem do Internetu i działającym aparatem fotograficznym oraz wygodnego obuwia.

Dla najlepszych przewidziane są nagrody (gra zakończy się 2 października 2021 r.).

Po zakończeniu zabawy zapraszamy również do Centrum Edukacyjnego IPN „Przystanek Historia” przy ul. Marszałkowskiej 21/25, w którym znajduje się niewielka, ale ciekawa wystawa poświęcona losom naszych bohaterów

do góry