Nawigacja

Aktualności

„Kulisy historii”, odcinek 21: „Relacje polsko-żydowskie w XX w.” – 3 lipca 2021

Transmisja na kanale IPNtv o godz. 15.00

Instytut Pamięci Narodowej zaprasza na audycję „Relacje polsko-żydowskie w XX w.” z cyklu „Kulisy historii”. Jak kształtowały się relacje polsko-żydowskie w XX wieku? Które wydarzenia z naszej wspólnej historii budzą najwięcej sporów? Jak interpretują je badacze z różnych ośrodków naukowych?

Opowie o tym gość Rafała Dudkiewicza – dr Tomasz Domański (Delegatura IPN w Kielcach), zastępca redaktora naczelnego „Polish-Jewish Studies”.

Transmisja 3 lipca (sobota) o godz. 15.00 na kanale IPNtv.

O cyklu:

Często nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak bardzo jesteśmy zakorzenieni w historii; nie dostrzegamy, że to, co wydarzyło się w niedawnej przeszłości, wciąż ma wpływ na nas i nasze otoczenie. Dla zrozumienia własnej tożsamości musimy wiedzieć – jako jednostki i wspólnota – skąd przychodzimy i jak jest nasza historia.

W ramach cyklu „Kulisy historii” szukamy odpowiedzi na pytanie, jak dzisiaj rzutuje na nas to, co stało się już przeszłością. Zajrzymy za kulisy wydarzeń, spróbujemy zrozumieć, jak działa machina historii i na ile decyzje jednostek zaważyły nad naszymi losami – pojedynczymi i zbiorowymi

Poprzednie odcinki „Kulis historii”

do góry