Nawigacja

Aktualności

„Kulisy historii”, odcinek 10: Piłsudski między Hitlerem a Stalinem – 17 kwietnia 2021

Retransmisja na kanale IPNtv

Instytut Pamięci Narodowej zaprasza do obejrzenia dyskusji online „Piłsudski między Hitlerem a Stalinem” z cyklu „Kulisy historii”. Czy rządy II Rzeczypospolitej były przygotowane do wojny? Na czym polegała polityka równowagi? Czy Polska mogła zawrzeć sojusz z mocarstwami totalitarnymi?

O polityce zagranicznej II RP rozmawiają dr Krzysztof Rak i Rafał Dudkiewicz.

Premiera odbyła się  17 kwietnia 2021, o godz. 15.00, na kanale IPNtv

Retransmisja

 

O cyklu:

Często nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak bardzo jesteśmy zakorzenieni w historii; nie dostrzegamy, że to, co wydarzyło się w niedawnej przeszłości, wciąż ma wpływ na nas i nasze otoczenie. Dla zrozumienia własnej tożsamości musimy wiedzieć – jako jednostki i wspólnota – skąd przychodzimy i jak jest nasza historia.

W ramach cyklu „Kulisy historii” szukamy odpowiedzi na pytanie, jak dzisiaj rzutuje na nas to, co stało się już przeszłością. Zaglądamy za kulisy wydarzeń, próbujemy zrozumieć, jak działa machina historii i na ile decyzje jednostek zaważyły nad naszymi losami – pojedynczymi i zbiorowymi.

Poprzednie odcinki „Kulis historii”

  • Rafał Dudkiewicz, prowadzący spotkania z cyklu „Kulisy historii” – 17 kwietnia 2021. Fot. Piotr Życieński (IPN)
    Rafał Dudkiewicz, prowadzący spotkania z cyklu „Kulisy historii” – 17 kwietnia 2021. Fot. Piotr Życieński (IPN)
  • Dyskusja „Piłsudski między Hitlerem a Stalinem” z cyklu „Kulisy historii” – 17 kwietnia 2021. Fot. Piotr Życieński (IPN)
    Dyskusja „Piłsudski między Hitlerem a Stalinem” z cyklu „Kulisy historii” – 17 kwietnia 2021. Fot. Piotr Życieński (IPN)
  • Dr Krzysztof Rak podczas dyskusji „Piłsudski między Hitlerem a Stalinem” z cyklu „Kulisy historii” – 17 kwietnia 2021. Fot. Piotr Życieński (IPN)
    Dr Krzysztof Rak podczas dyskusji „Piłsudski między Hitlerem a Stalinem” z cyklu „Kulisy historii” – 17 kwietnia 2021. Fot. Piotr Życieński (IPN)
do góry