Nawigacja

Aktualności

Salon Książki Biograficznej: Katarzyna Rembacka, Komunista na peryferiach władzy. Historia Leonarda Borkowicza – Szczecin, 7 stycznia 2021

Zapraszamy na spotkanie z dr Katarzyną Rembacką, która opisała historię Leonarda Borkowicza – komunisty na peryferiach władzy

  • 1200x628

Na fanpage'u @IPN.Szczecin na Facebooku oraz YouTube IPNtvPL polecamy spotkanie online w ramach cyklu Salon Książki Biograficznej: „Komunista na peryferiach władzy. Historia Leonarda Borkowicza”. Gościem dr hab. Eryka Krasuckiego jest  dr Katarzyna Rembacka - autorka publikacji oraz pomysłodawczyni i prowadząca cykl Salon Książki Biograficznej. 

Retransmisja

 

Zapowiedź transmisji

Historia Leonarda Borkowicza to wieloetniczny Lwów i ogarnięty strajkami Kraków. To Niemcy, w których zażarcie walczyli ze sobą socjaliści z komunistami. To także Bereza Kartuska i inne więzienia, do których trafiali członkowie nielegalnej i wrogiej Polsce partii komunistycznej. To także sowiecki Lwów, strojbatalion, szeregi Armii Czerwonej i Sielce nad Oką.

Historia Borkowicza to Równe, Białystok i Lublin roku 1944, dzieje PPR, PKWN i MO. To Szczecin i kilkuletnia misja zagospodarowania nowych zachodniopomorskich rubieży oraz próby ich zespolenia z resztą kraju. Z bezpardonową walką polityczną w tle. To rola praskiego ambasadora, prezesa kinematografii i kierownika redakcji w „Książce i Wiedzy”. I jeszcze rok 1968, który to wszystko zakończył.

 WIĘCEJ O KSIĄŻCE 

 KUP ONLINE

 

do góry