Nawigacja

Aktualności

Gry edukacyjne IPN

Jedną z form działalności edukacyjnej, którą kierujemy do młodszych odbiorców, są gry. Pozwalają one przyswajać wiedzę historyczną przy okazji dobrej zabawy.

Poprzez różnego rodzaju gry (planszowe, online, aplikacje mobilne, puzzle), ale i dobrą zabawę zdobywamy doświadczenie przygotowujące do zupełnie poważnych i nieraz trudnych zadań. Uczymy się rywalizacji, współdziałania w grupie, ale także nabieramy pewności siebie. Ale to wcale nie oznacza, że całe życie możemy spędzić przed komputerem. Instytut Pamięci Narodowej proponuje Wam ciekawą alternatywę. W ofercie IPN znajdziecie wiele interesujących gier, które nie tylko bawią, ale również uczą.

W 2020 roku przygotowaliśmy szybką planszową grę wojenną dla dwóch graczy o Bitwie Warszawskiej, przedstawiającą wydarzenia z sierpnia 1920 r. Wydaliśmy także dynamiczną grę o ucieczce okrętu podwodnego ORP „Orzeł” z Bałtyku na Morze Północne w pierwszych tygodniach II wojny światowej.

Z okazji 153 rocznicy urodzin Józefa Piłsudskiego uruchomiliśmy kolejną po „Głosie walczącej Warszawy – podpułkowniku Wacławie Lipińskim” mobilną grę miejską „Warszawa Marszałka Józefa Piłsudskiego”. Gra jest dostępna w aplikacji Action Track i przeznaczona dla uczniów klas 6-8 szkół podstawowych, ponadpodstawowych oraz osób dorosłych.

O rocznicy dramatycznych wydarzeń Grudnia '70 przypomnieliśmy także za pśrednictwem gier: Oddziałowe Biuro Edukacji Narodowej IPN w Szczecinie przygotowało grę „G-70” w aplikacji ActionTrack, IPN Gdańsk zachęcał do udziału w grach opartych o aplikację ActionTrack, które są formą spaceru w miejsca związane z Grudniem '70.

 

do góry