Nawigacja

Видання IPN укр

40. rocznica powstania NSZZ „Solidarność”

Koncert „Kultura Solidarności”

Tego roku obchodzimy czterdziestą rocznicę podpisania „Porozumień Sierpniowych” – wydarzeń, które dały początek tak zwanemu „Karnawałowi Solidarności”. Z uwagi jednak na sytuację epidemiologiczną z jaką mierzy się Polska i świat w ostatnich miesiącach, tegoroczne świętowanie przybrało inną niż dotychczas formę. Z tej okazji, Fundacja Przyszłość Pokoleń zorganizowała internetowy koncert mający, na celu uczczenie tej ważnej dla Polaków rocznicy.

Kilkunastu młodych artystów, kilkanaście kultowych utworów tamtych dni i kilkadziesiąt lat historii zamkniętych w blisko półtoragodzinnym nagraniu – to wszystko będą mogli Państwo zobaczyć oglądając koncert „Kultura Solidarności”, zrealizowany przez Fundację Przyszłość Pokoleń. Wydarzeniem tym, organizatorzy chcą nie tylko uczcić tę ważną rocznicę, ale także pragną przeprowadzić muzyczną lekcję historii, pozwalającą poczuć atmosferę dni, do których nawiązują wykonywane w ramach koncertu utwory muzyczne i literackie.

Koncert jest objęty patronatem Biura Edukacji Narodowej Instytutu Pamięci Narodowej. Premiera odbyła się  31 sierpnia 2020 r.

Serdecznie zachęcamy do obejrzenia koncertu w serwisie Youtube!

 

 

 

do góry