Nawigacja

Opowiedziane

Najważniejsze

Archiwum IPN zaprasza na uroczyste otwarcie wystawy „#StolenMemory – Skradziona Pamięć” – Warszawa, 14 czerwca 2021

Wernisaż odbędzie się o godz. 11.00, ul. Krakowskie Przedmieście 64 – Dom Polonii Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”

Wręczenie Krzyży Wolności i Solidarności w Katowicach, 11 czerwca 2021

W Sali Marmurowej Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach (ul. Jagiellońska 25) odbyło się uroczyste wręczenie przez dr. Jarosława Szarka, prezesa Instytutu Pamięci Narodowej Krzyży Wolności i Solidarności 98 działaczom opozycji wobec dyktatury komunistycznej z lat 1956–1989.

Wręczenie Krzyża Wolności i Solidarności działaczom opozycji – Bolesławiec, 10 czerwca 2021

W czwartek 10 czerwca, o godz. 12:00 w Teatrze Starym w Bolesławcu odbyła się uroczystość udekorowania Krzyżem Wolności i Solidarności zasłużonych opozycjonistów z okresu PRL. Wręczył je prezes Instytutu Pamięci Narodowej dr Jarosław Szarek.

Wręczenie Nagrody IPN „Świadek Historii” – Wrocław, 9 czerwca 2021

Kapituła Nagrody Świadek Historii na czele z prezesem Instytutu Pamięci Narodowej dr. Jarosławem Szarkiem 15 października 2020 r. przyznała nagrodę honorową „Świadek Historii”. Sześć nagród przyznano osobom i instytucjom z Dolnego Śląska, które mają wybitne zasługi dla upamiętniania historii narodu polskiego oraz wspierają od lat działania Instytutu Pamięci Narodowej. Jedną z nagrodzonych osób był zmarły niedawno ks. Stanisław Orzechowski, na którego grobie prezes IPN złożył wieniec kwiatów.

Wystawa „TU rodziła się »Solidarność« rolników”

Od 21 kwietnia do 9 maja 2021 r. Instytut Pamięci Narodowej prezentował w 18 miastach w Polsce wystawę plenerową „TU rodziła się »Solidarność« rolników”. Każda z tych ekspozycji składała się z części ogólnopolskiej oraz regionalnej, przygotowanej przez odpowiedni oddział IPN.

Wystawa „TU rodziła się »Solidarność«” w 91 miastach w Polsce

26 marca 2021 roku, w 16 miastach w Polsce, rozpoczęła się druga odsłona wystawy „TU rodziła się »Solidarność«”. W kolejnych miesiącach zaprezentujemy ekspozycję w następnych miejscowościach. W 2020 roku wystawa eksponowana była w 58 miastach.

Multimedia i media społecznościowe

Na skróty

do góry