Nawigacja

Видання IPN укр

Najważniejsze

Noc Muzeów 2022 z Instytutem Pamięci Narodowej

Archiwum IPN w Warszawie, nasze oddziały i delegatury po raz kolejny wzięły udział w Europejskiej Nocy Muzeów. Dziękujemy wszystkim za przybycie i zapraszamy za rok!

Odsłonięcie tablicy poświęconej ks. Rogaczewskiemu – Gdańsk, 14 maja 2022

– W narodowej pamięci nigdy nie zabraknie miejsca dla błogosławionego księdza Franciszka Rogaczewskiego, dla niezłomnego kapłana i dla wszystkich niezłomnych duchownych, którzy umierali za Boga i za Ojczyznę – powiedział prezes Instytutu Pamięci Narodowej dr Karol Nawrocki podczas uroczystości odsłonięcia tablicy poświęconej ks. Franciszkowi Rogaczewskiemu.

Uroczyste obchody święta Straży Granicznej – Koszalin, 12 maja 2022

Podczas obchodów święta Straży Granicznej w Koszalinie odsłonięto tablicę upamiętniającą marszałka Józefa Piłsudskiego. W uroczystości wziął udział prezes Instytutu Pamięci Narodowej dr Karol Nawrocki.

IPN przekaże kuratorom oświaty podręczniki do historii Polski w języku ukraińskim

Akcja została zainaugurowana podczas konferencji prasowej z udziałem prezesa Instytutu Pamięci Narodowej dr. Karola Nawrockiego oraz ministra edukacji i nauki prof. Przemysława Czarnka 4 maja 2022 roku w Warszawie, w magazynie wydawnictw IPN przy ul. Kłobuckiej. Retransmisja na kanale IPNtv.

Obchody Narodowego Święta Konstytucji 3 Maja – Warszawa, 3 maja 2022

Na Placu Zamkowym w Warszawie odbyły się uroczystości z okazji 231. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W obchodach wziął udział wiceprezes IPN dr Mateusz Szpytma.

Multimedia i media społecznościowe

Na skróty

do góry