Nawigacja

Najważniejsze

Upamiętnienie gen. Bolesława Roi na terenie byłego niemieckiego obozu koncentracyjnego KL Sachsenhausen

27 maja 2020 r., w 80. rocznicę śmierci gen. Bolesława Roi, w Warszawie odbyła się konferencja prasowa z udziałem prezesa IPN dr. Jarosława Szarka oraz prezydenta Kielc Bogdana Wenty. Zapraszamy do obejrzenia retransmisji.

Znicze pamięci rotmistrza Witolda Pileckiego – 25 maja 2020

W jedenastu miastach kraju przedstawiciele Instytutu Pamięci Narodowej oddali hołd rtm. Witoldowi Pileckiemu, zamordowanemu przed 72 laty w mokotowskim więzieniu. 25 maja 2020 r. o 21.30 – w godzinę śmierci bohatera niezłomnego – pod pomnikami rotmistrza zapłonęły znicze pamięci.

100. rocznica urodzin Jana Pawła II. Konferencja prasowa na temat nowych serwisów internetowych – 18 maja 2020

W 100. rocznicę urodzin Jana Pawła II, 18 maja 2020 r. w Centrum Edukacyjnym „Przystanek Historia” IPN w Krakowie odbyła się konferencja prasowa tradycyjna oraz on-line na temat nowych serwisów internetowych.

#pytaniazhistorii

Biuro Badań Historycznych Instytutu Pamięci Narodowej rozpoczyna publikację nowego cyklu krótkich audycji historycznych poświęconych historii Polski i Polaków w XX wieku.

Nowa strona edukacyjna IPN – edukacja.ipn.gov.pl

Od teraz masz pod ręką wszystko, co jest potrzebne w edukacji historii najnowszej! Zapraszamy na edukacja.ipn.gov.pl

IPNtv: #historiaonline

Spędzając czas w domu, warto odbyć cyfrową podróż w naszą historię. Zachęcamy do skorzystania z najnowszej inicjatywy online Instytutu Pamięci Narodowej. Na kanale IPNtv w serwisie YouTube uruchomiliśmy playlistę pod nazwą #historiaonline. Nasi historycy z całej Polski w trakcie krótkich, kilkunastominutowych prelekcji opowiadają o ciekawych i często nieznanych wydarzeniach z historii Polski XX wieku

Przystanek Historia

Przystanekhistoria.pl to wirtualna podróż z dorobkiem naukowym IPN: artykuły, książki, filmy i nagrania dostępne od ręki, po kliknięciu w ekran telefonu lub komputera. Zapraszamy do odwiedzenia naszego portalu

Biblioteka Cyfrowa IPN

Wszystkich spędzających czas w domu zachęcamy do korzystania z Biblioteki Cyfrowej IPN znajdującej się na portalu przystanekhistoria.pl. Wiele spośród publikacji wydanych przez IPN ma swoje wersje elektroniczne, które udostępniamy w Bibliotece Cyfrowej. Znajdą tam Państwo, obok pozycji książkowych, archiwalne numery „Biuletynu IPN” oraz czasopisma naukowe, dodatki historyczne do prasy, broszury popularnonaukowe z serii „Bohaterowie Niepodległej” i inne materiały edukacyjne.

#ZostanWDomu i czytaj

Zapraszamy do księgarni internetowej IPN: ipn.poczytaj.pl

Multimedia i media społecznościowe

Na skróty

do góry