Nawigacja

Najważniejsze

Przystanek Historia IPN otwarty w Chicago

– IPN chce jak najwięcej swoich inicjatyw kierować do młodego pokolenia – powiedział podczas inauguracji Przystanku Historia w Chicago prezes IPN Jarosław Szarek. – Przed nami rok szczególny, trzeba przywołać pamięć pokolenia, które walczyło o niepodległość. Musimy pokazać twarze tych, którzy poszli walczyć stąd, z Chicago o Polskę, chcemy o nich pamiętać.

Obchody 144. rocznicy urodzin Wincentego Witosa – Wierzchosławice, 21 stycznia 2018

Uroczysta msza św. w intencji Ojczyzny i polskich rolników, złożenie kwiatów na grobie Wincentego Witosa oraz konferencja naukowa poświęcona jego działalności na rzecz niepodległej Polski – to główne punkty obchodów 144. rocznicy urodzin tego wybitnego działacza ludowego, które odbyły się w jego rodzinnej wsi – Wierzchosławicach pod Tarnowem.

„1945. Nowe zniewolenie” – spot wideo na rocznicę wkroczenia Armii Czerwonej do Krakowa

Krótki film edukacyjny został zaprezentowany 18 stycznia 2018 r. podczas konferencji prasowej Oddziału IPN w Krakowie

Medal Przemysła II Akademickiego Klubu Obywatelskiego w Poznaniu dla Instytutu Pamięci Narodowej i prof. Krzysztofa Szwagrzyka – Poznań, 10 stycznia 2018

Podwójne wyróżnienie dla Instytutu Pamięci Narodowej

Wernisaż wystawy „Zbrodnie komunistyczne w Marynarce Wojennej w okresie stalinowskim” w Sejmie RP – 9 stycznia 2018

Ci dowódcy wiedzieli, czym jest niepodległa Polska, dlatego musieli zginąć lub trafić na wiele lat do więzienia. Zapłacili ogromną cenę, gdy Marynarka Wojenna trafiła w sowieckie ręce. Ale po latach zwyciężyli. W II Rzeczpospolitej była słynna pieśń: „Morze, nasze morze. Wiernie Ciebie będziem strzec”. Oni do końca ten rozkaz wykonali – powiedział prezes Instytutu Pamięci Narodowej Jarosław Szarek na otwarciu wystawy w Sejmie.

Aktualności

Polecamy

Na skróty

do góry