Nawigacja

Najważniejsze

IPN na Targach Wydawców Katolickich – 23–26 września 2021

Zapraszamy na stoisko Instytutu Pamięci Narodowej (nr 74) podczas XXVI Targów Wydawców Katolickich, które odbywają się w Arkadach Kubickiego w Warszawie.

Prezes IPN wręczył Krzyże Wolności i Solidarności dawnym opozycjonistom w Poznaniu

W siedzibie Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego odbyła się uroczystość wręczenia Krzyży Wolności i Solidarności opozycjonistom okresu PRL z terenu Wielkopolski. W imieniu Prezydenta RP aktu dekoracji dokonał dr Karol Nawrocki, prezes Instytutu Pamięci Narodowej. Uroczystość poprowadził dyrektor poznańskiego oddziału IPN dr hab. Rafał Reczek.

Pociągnąć do odpowiedzialności karnej sędziów i prokuratorów z okresu PRL-u – konferencja prasowa

20 września 2021 r. w Warszawie odbyła się konferencja prasowa poświęcona działaniom podjętym przez Główną Komisję Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu IPN, zmierzającym do pociągnięcia do odpowiedzialności karnej sędziów i prokuratorów z okresu PRL-u za bezprawne pozbawienie wolności osób, które sprzeciwiały się wprowadzeniu stanu wojennego w Polsce i protestowały przeciwko komunistycznym władzom. Retransmisja na kanale IPNtv.

XIV Katyński Marsz Cieni – Warszawa, 19 września 2021

W niedzielę, 19 września 2021 r., spod Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie już po raz czternasty wyruszył Katyński Marsz Cieni. Wydarzenie zorganizowały Instytut Pamięci Narodowej i Grupa Historyczna „Zgrupowanie Radosław”.

Agresja 17 września 1939 r. – historyczne kłamstwo bieżącej polityki Kremla. Prezes IPN o przyczynach, przebiegu i skutkach napaści na obywateli polskich

17 września 1939 r. Stalin wypełnił wobec Hitlera zobowiązania wynikające z tajnego protokołu do paktu Ribbentrop-Mołotow. Agresja Armii Czerwonej pozwoliła Rzeszy Niemieckiej na przyspieszenie podboju Polski. 17 września 1939 r. był i pozostanie symbolem zbrodniczej współpracy Hitlera i Stalina przeciw wolnym narodom Europy. Nim Władimir Putin lub Aleksandr Łukaszenko ponownie skłamią na temat sowieckiej agresji z 17 września 1939 r., warto przypomnieć przyczyny, przebieg i skutki tej bezceremonialnej napaści na obywateli polskich.

Multimedia i media społecznościowe

Na skróty

do góry