Nawigacja

Opowiedziane

Najważniejsze

Międzynarodowa konferencja „Polscy więźniowie w KL Sachsenhausen. Upamiętnienie generała Bolesława Roi” – 16 czerwca o godz. 16.00 na IPNtv

Instytut Pamięci Narodowej, Miasto Kielce oraz Muzeum i Miejsce Pamięci KL Sachsenhausen organizują konferencję on-line poświęconą losowi polskich więźniów w obozie KL Sachsenhausen

Uroczyste otwarcie wystawy „#StolenMemory – Skradziona Pamięć” – Warszawa, 14 czerwca 2021

Otwarciu wystawy towarzyszyło uroczyste przekazanie rodzinie pamiątki, zegarka kieszonkowego po byłym więźniu obozów koncentracyjnych – Franciszku Czaplickim. Dyrektor niemieckiego Arolsen Archives, które przechowuje około 2500 takich skarbów pamięci, przyjechała do Warszawy, by osobiście przekazać bezcenną pamiątkę wnukowi – Andrzejowi Czaplickiemu. Uroczystość odbyła się w rocznicę pierwszego transportu polskich więźniów do niemieckiego obozu w Auschwitz w Domu Polonii Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”, przy ul. Krakowskie Przedmieście 64 w Warszawie. Wystawę przed Domem Polonii można oglądać do 14 lipca 2021.

Wystawa „TU rodziła się »Solidarność« rolników”

Od 21 kwietnia do 9 maja 2021 r. Instytut Pamięci Narodowej prezentował w 18 miastach w Polsce wystawę plenerową „TU rodziła się »Solidarność« rolników”. Każda z tych ekspozycji składała się z części ogólnopolskiej oraz regionalnej, przygotowanej przez odpowiedni oddział IPN.

Wystawa „TU rodziła się »Solidarność«” w 91 miastach w Polsce

26 marca 2021 roku, w 16 miastach w Polsce, rozpoczęła się druga odsłona wystawy „TU rodziła się »Solidarność«”. W kolejnych miesiącach zaprezentujemy ekspozycję w następnych miejscowościach. W 2020 roku wystawa eksponowana była w 58 miastach.

Multimedia i media społecznościowe

Na skróty

do góry