Nawigacja

Aktualności

O nowym portalu IPN edukacja.ipn.gov.pl w Polskim Radiu – 1 kwietnia 2020

Audycja „Przystanek Historia” została wyemitowana w środę (1.04) o godz. 19.07 na antenie Polskiego Radia Pr. I

  • zajawka „Przystanek Historia” w Polskim Radiu

O nowym przedsięwzięciu, jakim jest portal edukacyjny edukacja.ipn.gov.pl, opowiedzieli dr Jarosław Szarek – prezes IPN oraz dr Mateusz Marek z Biura Edukacji Narodowej IPN. 

Nowo powstały portal jest skierowany m.in. do nauczycieli pracujących zdalnie oraz stacjonarnie, a także do miłośników historii. 
 
Myślę, że ten portal powinien spełniać swoją rolę, gdy tysiące uczniów i nauczycieli spędza ten trudny czas epidemii w domach. Instytut Pamięci Narodowej przekazuje ten portal, aby poszerzyć wiedzę, będziemy go na bieżąco uzupełniać mówił prezes IPN dr Jarosław Szarek.
 
Dr Mateusz Marek z Biura Edukacji Narodowej IPN, który kierował pracami nad portalem, podkreślał, że jego przygotowanie zajęło kilka miesięcy. W jednym miejscu znajdują się wszystkie oferty biur edukacji narodowej w całej Polsce. Na portalu widnieją wszystkie konkursy, projekty, które aktualnie dzieją się w Polsce informował dr Mateusz Marek. Znajdują się tutaj także nowe seminaria dla nauczycieli dodał.

 

Ponadto w audycji:

  • film „Paszporty Paragwaju” w Internecie,
  • o książce „Nie tylko »Po Prostu«. Prasa w dobie odwilży 1955–58”,
  • było, będzie: propozycje internetowe z omówieniem wybranych artykułów portalu przystanekhistoria.pl.

Audycja Przystanek historia została wyemitowana w środę (1.04) o godz. 19.07 na antenie Polskiego Radia Pr. I. (link do audycji).

Poprzednia audycja:

do góry