Nawigacja

Видання IPN укр

Aktualności

IV Zlot Pamięci Żołnierzy Wyklętych w RFN – 29 lutego – 1 marca 2020

Zapowiedź

  • IV Zlot Pamięci Żołnierzy Wyklętych w RFN – 29 lutego – 1 marca 2020

Od 29 lutego do 1 marca 2020 w Polonijnym Ośrodku Spotkań „Haus Concordia”, znajdującym się w Herdorf-Dermbach w RFN odbędzie się IV Zlot Pamięci Żołnierzy Wyklętych, którego inicjatorem jest Andrzej Grodzki, nauczyciel polonijny, pasjonat historii.

W programie zjazdu 1 marca bieg Tropem Wilczym na dystansie 1963 m., a także  prelekcja edukatora IPN i warsztaty związane z Żołnierzami Niezłomnymi.

Więcej informacji o wydarzeniu na plakacie.

1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”, który został ustanowiony w 2011 r. świętem państwowym. Jego celem jest uhonorować i przypomnieć tragiczne losy żołnierzy podziemia antykomunistycznego. Fundacja Wolność i Demokracja od 2013 r. organizuje biegi Tropem Wilczym, które organizowane są w Polsce i poza jej granicami. Od początku partnerem projektu jest Instytut Pamięci Narodowej. W 2020 roku do udziału w przedsięwzięciu zgłosiły się środowiska polonijne z Republiki Federalnej Niemiec (Herdorf-Dermbach), Stanów Zjednoczonych Ameryki (Chicago, Nowy Jork), Wielka Brytania (Londyn), Austria (Wiedeń). Litwa (Wilno), Nowa Zelandia (Christchurch), Australia (Melbourne, Ingleburn).

Zachęcamy do włączenia się w obchody 1 marca!

do góry