Nawigacja

Aktualności

Spotkanie dla pasjonatów historii w Archiwum IPN – Warszawa, 17 października 2019

godz. 17.00, siedziba Archiwum IPN w Warszawie, ul. Kłobucka 21

Archiwum IPN zaprasza na cykl spotkań z przechowywanymi w zasobie Instytutu Pamięci Narodowej dokumentami dotyczącymi różnych aspektów życia codziennego w czasie II wojny światowej.

Podczas pierwszych zajęć archiwiści IPN przedstawią zagadnienia związane z funkcjonowaniem oficjalnej prasy polskojęzycznej na terenie Generalnego Gubernatorstwa, czyli tzw. gadzinówek, oraz zaprezentują oryginalne dokumenty.

Kolejne spotkania dotyczyć będą: pracy przymusowej Polaków na rzecz III Rzeszy, niemieckich obozów karnych i koncentracyjnych na okupowanych ziemiach polskich, ruchu oporu przeciwko okupacji niemieckiej, losów polskich dzieci oraz filmów i fotografii z okresu II wojny światowej znajdujących się w zasobie Archiwum IPN.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy 17 października, o godz. 17.00, do siedziby Archiwum IPN w Warszawie, przy ul. Kłobuckiej 21.

Zgłoszenia wraz z wypełnioną zgodą na przetwarzanie danych osobowych prosimy przesyłać na adres: spotkaniawarchiwum@ipn.gov.pl z dopiskiem „Spotkania dla Pasjonatów Historii”.

do góry