Aktualności

Obchody 30. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego w Polsce – Bielsko-Biała, 11–14 grudnia 2011

11.12.2011

W dniach 11–14 grudnia 2011 r. w Bielsku Białej odbywają się uroczyste obchody 30. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego w Polsce, zorganizowane przez Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Katowicach przy współpracy z Zarządem Regionu Podbeskidzia NSZZ „Solidarność”, Książnicą Beskidzką, Regionalnym Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli „WOM” w Bielsku-Białej.

Program:

11 grudnia 2011 r. (niedziela)

  • godz. 16.00 Msza św. w intencji Ojczyzny i tych, którzy dla Niej cierpieli; złożenie kwiatów pod tablicą upamiętniającą represjonowanych w czasie stanu wojennego w kościele pw. Opatrzności Bożej w Bielsku-Białej (pl. Opatrzności Bożej 19)
  • godz. 17.15 – rocznicowe spotkanie dawnych i obecnych działaczy podbeskidzkiej „Solidarności” z udziałem Zofii i Zbigniewa Romaszewskich w sali na probostwie parafii Opatrzności Bożej (pl. Opatrzności Bożej 19).

12 grudnia 2011 r. (poniedziałek)

  • godz. 17.00 Otwarcie wystawy „Grudzień – Pamiętamy!” połączone z wykładem Artura Kasprzykowskiego „Stan wojenny na Podbeskidziu” w Książnicy Beskidzkiej w Bielsku-Białej (ul. Słowackiego 27 a)

13 grudnia 2011 r. (wtorek)

14 grudnia 2011 r. (środa)

  • godz. 10.00 Ogłoszenie wyników konkursu na pracę plastyczną lub pracę literacką w XXX rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w Polsce połączone z wykładem Artura Kasprzykowskiego „Stan wojenny na Podbeskidziu”. Spotkanie odbędzie się w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Bielsku-Białej (ul. Komorowicka 48).

Serdecznie zapraszamy!
 

do góry