Nawigacja

Aktualności

Promocja książek o dowódcach Powstania Wielkopolskiego – Poznań, 27 czerwca 2019

27 czerwca 2019 roku w reprezentacyjnej Sali Białej Hotelu Bazar odbyła się uroczysta prezentacja wydawnictw albumowych IPN o dowódcach Powstania Wielkopolskiego: „Generał Stanisław Taczak 1874–1960” Bogusława i Michała Polaków oraz „Józef Dowbor-Muśnicki 1867–1937” Wojciecha J. Muszyńskiego i Rafała Sierchuły z udziałem autorów.

Spotkanie poprowadził dr Adam Pleskaczyński z Oddziałowego Biura Badań Historycznych, który rozpoczął od podsumowania działań poznańskiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej związanych z 100. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości oraz wybuchu Powstania Wielkopolskiego.

Głównym punktem wydarzenia było spotkanie z autorami prezentowanych wydawnictw. Osobę generała Stanisława Taczaka przybliżył zgromadzonym prof. Bogusław Polak, a o powstawaniu albumu opowiedział prof. Michał Polak. Dr Rafał Sierchuła natomiast skupił się na zaprezentowaniu publikacji o generale Józefie Dowbor Muśnickim.

Oprawę muzyczną wydarzenia zapewniły utalentowane artystki z Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu, Marta Gidaszewska i Justyna Grudzień.

    

 

do góry