Nawigacja

Aktualności

Prymas z nowej perspektywy. Prezentacja albumu Rafała Łatki, Beaty Mackiewicz i ks. Dominika Zamiatały „Kardynał Stefan Wyszyński 1901–1981” – Warszawa, 11 czerwca 2019

Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Instytut Pamięci Narodowej i Instytut Prymasowski Stefana Kardynała Wyszyńskiego zapraszają na uroczystą prezentację publikacji Kardynał Stefan Wyszyński 1901–1981, autorstwa Rafała Łatki, Beaty Mackiewicz i ks. Dominika Zamiatały, wydanej przez Instytut Pamięci Narodowej i Instytut Prymasowski Stefana Kardynała Wyszyńskiego.  

Prezentacja odbędzie się 11 czerwca 2019 r., o godz. 16.00, na Kampusie UKSW, ul. Wójcickiego 1/3 budynek 23, sala 104.

W prezentacji udział wezmą:

  • Krystyna Szajer (Instytut Prymasowski) – osobista sekretarka prymasa Wyszyńskiego
  • dr Rafał Łatka (IPN) – współautor publikacji
  • Beata Mackiewicz (Instytut Prymasowski) – współautorka publikacji
  • ks. dr hab. Dominik Zamiatała prof. UKSW – współautor publikacji
  • ks. prof. dr hab. Waldemar Graczyk (UKSW)

Album przedstawia życie i działalność kardynała Stefana Wyszyńskiego od urodzin aż do śmierci. Omówiono w nim młodość, drogę do kapłaństwa oraz kolejne etapy posługi w Kościele: księdza, biskupa lubelskiego, arcybiskupa gnieźnieńskiego i warszawskiego, Prymasa Polski. Zawiera unikalne, nigdy wcześniej niepublikowane fotografie z okresu służby kard. Wyszyńskiego dla Kościoła w Polsce, które pochodzą z Archiwum Instytutu Prymasowskiego Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

 

do góry