Nawigacja

Aktualności

Seminarium dla nauczycieli „Dowody zbrodni” – zgłoszenia do 10 lutego 2019

  • Wystawa „Dowody zbrodni”
    Wystawa „Dowody zbrodni”
  • Wystawa „Dowody zbrodni”
    Wystawa „Dowody zbrodni”

W związku ze zbliżającym się Narodowym Dniem Pamięci Żołnierzy Wyklętych zapraszamy Państwa do udziału w seminarium „Dowody zbrodni”, poświęconym podziemiu niepodległościowemu i konspiracji młodzieżowej.

Seminarium składać się będzie z dwóch niezależnych modułów. Ze względu na duże zainteresowanie możliwy jest udział tylko w module I – 15 lutego. 

  • 15 lutego 2019 – po zwiedzeniu wystawy „Dowody zbrodni”, przygotowanej przez IPN i prezentowanej w Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL, w Centrum Edukacyjnym „Przystanek Historia” odbędzie się wykład prof. J. Wołoszyna na temat podziemia niepodległościowego i konspiracji młodzieżowej, walczących z komunistami. Zaplanowaliśmy także warsztaty – propozycję omawiania tego tematu w szkole. Dodatkowo będą mieli Państwo okazję jako pierwsi obejrzeć część ekspozycji dotyczącej konspiracji młodzieżowej, której wernisaż zaplanowano na marzec 2019 r.
  • 16 lutego 2019 – zapraszamy Państwa na objazd po miejscach związanych ze zbrodniami dokonanymi przez komunistów. Odwiedzimy m.in. dawną siedzibę Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego i willę Jasny Dom, która od 1945 r. była siedzibą Głównego Zarządu Informacji Wojska Polskiego.

Udział w seminarium jest bezpłatny. Uczestnicy otrzymają zaświadczenia o udziale w każdym z modułów i materiały edukacyjne związane z tematem.

Aby zgłosić się na seminarium, należy wypełnić formularz:

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

Zgłoszenia przyjmujemy do 10 lutego 2019 r.

Organizatorzy zapewniają transport podczas zwiedzania miejsc pamięci 16 lutego. Nie zapewniamy noclegu w Warszawie z 15 na 16 lutego 2019 r.

Zapraszamy!

do góry