Nawigacja

Aktualności

Zgłoszenia do udziału w edycji polonijnej Turnieju Debat Historycznych #mojaniepodległa

Od 21 stycznia do 28 lutego 2019 roku można za pośrednictwem formularza zgłaszać zespoły do udziału w Turnieju Debat Historycznych #mojaniepodległa dla młodzieży polonijnej i polskiej mieszkającej poza granicami kraju.

Formularz zgłoszeniowy

Turniej odbędzie się w Warszawie, w dniach 25–28 kwietnia 2019 roku i będzie składał się z dwóch części: nieobowiązkowej warsztatowej (25–26 kwietnia) i obowiązkowej – rozgrywek turniejowych (27–28 kwietnia).

W turnieju biorą udział 4-osobowe drużyny z opiekunem. Drużyna reprezentuje miasto lub szkołę/organizację. Drużyna może się składać z osób w wieku 12-15 lat bądź 16-18 lat (turniej zostanie rozegrany w dwóch kategoriach). Członkowie drużyny mogą uczęszczać do różnych szkół, nie muszą być uczniami szkoły polskiej.

Do udziału zostanie zakwalifikowanych do 16 prawidłowo zgłoszonych drużyn, pierwszeństwo mają drużyny przygotowane przez liderów, którzy uczestniczyli w szkoleniu zorganizowanym przez IPN w czerwcu 2018 roku.

Turniej jest już trzecim wydarzeniem realizowanym w ramach projektu Turniej Debat Historycznych #mojaniepodległa. W listopadzie 2018 roku w Warszawie odbyła się edycja akademicka projektu, a  w grudniu 2018 roku w Krakowie edycja licealna.

Regulamin turnieju jest dostępny na stronie pamiec.pl/debaty.

 

do góry