Nawigacja

Aktualności

„Olimpiada Solidarności” – wkrótce zakończenie rejestracji

  • Olimpiada Solidarności
    Olimpiada Solidarności

Już po raz szósty Fundacja Centrum Solidarności zaprasza szkoły ponadgimnazjalne do uczestnictwa w ogólnopolskim konkursie „Olimpiada Solidarności. Dwie dekady historii (1970–1990)”. Na zwycięzców czekają indeksy czołowych uniwersytetów, stypendia naukowe i atrakcyjne nagrody rzeczowe. Nauczyciele zwycięskich drużyn otrzymają również nagrody finansowe i atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Instytut Pamięci Narodowej jest partnerem tego wartościowego przedsięwzięcia.

Tylko do 15 listopada można rejestrować szkoły do VI edycji Olimpiady.

Szczegółowe informacje na temat konkursu znajdują się pod linkiem: https://olimpiadasolidarnosci.pl/, natomiast formularz rejestracyjny dostępny jest na stronie www.olimpiadasolidarnosci.pl/rejestracja2018/.

W ubiegłorocznej edycji „Olimpiady Solidarności” wzięło udział 500 szkół oraz ponad 3 tysiące uczniów klas drugich liceum i trzecich technikum z całego kraju, a jej ambasadorem został zespół Fisz Emade. Już wkrótce poznamy Ambasadora VI edycji.

Patronaty honorowe nad konkursem objęły: Ministerstwo Edukacji Narodowej, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Ośrodek Rozwoju Edukacji.

do góry