Nawigacja

Aktualności

Ferie z IPN – Bielsk Podlaski, 28 stycznia – 1 lutego 2011

  • 1

W dniach 28–31 stycznia i 1 lutego 2011 roku odbyły się w Zespole Szkół nr 1 im. Marszałka J. K. Piłsudskiego w Bielsku Podlaskim spotkania dla maturzystów poświęcone najnowszej historii Polski w ramach „Ferii z IPN”.

Podczas pierwszego spotkania – 28 stycznia, uczniowie przybyli z wizytą do siedziby białostockiego oddziału IPN, gdzie wysłuchali wykładów dotyczących relacji polsko-białoruskich w drugiej połowie lat czterdziestych, wygłoszonych przez prof. Eugeniusza Mironowicza (Uniwersytet w Białymstoku) oraz Piotra Łapińskiego (OBEP IPN Białystok).

W następnych dniach uczniowie wzięli udział w warsztatach poświęconych historii gospodarki w PRL oraz zagładzie ludności żydowskiej w okresie II wojny światowej (prowadzący: Krzysztof Jodczyk, Magdalena Dzienis-Todorczuk z OBEP IPN w Białymstoku), a także wysłuchali wykładu dr. Jana Jerzego Milewskiego z OBEP IPN w Białymstoku „»Dobre« i »złe« narody w latach próby (1939–1947)”.

W trzydniowych spotkaniach wzięło udział około 30 uczniów ze szkół z terenu Bielska Podlaskiego: z Zespołu Szkół nr 1, I Liceum Ogólnokształcącego, II Liceum Ogólnokształcącego z Białoruskim Językiem Nauczania, Zespołu Szkół nr 3, Gimnazjum nr 2 oraz z Zespołu Szkół w Brańsku i Zespołu Szkół Mechanicznych w Łapach.

do góry