Nawigacja

Aktualności

Projekt edukacyjny IPN „Łączka i inne miejsca poszukiwań” objęty Patronatem Narodowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy

II edycja projektu edukacyjnego „Łączka i inne miejsca poszukiwań”, skierowanego do młodzieży ostatnich klas szkoły podstawowej i szkół ponadpodstawowych, otrzymała Patronat Narodowy Prezydenta RP Andrzeja Dudy. Patronat Narodowy został ustanowiony w stulecie odzyskania niepodległości, a przyznaje się go inicjatywom, które „służyć będą upamiętnieniu oraz pielęgnowaniu niepodległościowych postaw, dokonań i aspiracji”.

Projekt „Łączka i inne miejsca poszukiwań” będzie realizowany w roku szkolnym 2018/2019 w oddziałach IPN w Białymstoku, Gdańsku, Katowicach, Łodzi, Szczecinie, Warszawie oraz w Delegaturze IPN w Bydgoszczy. Jego cele to m.in. zaprezentowanie procesu poszukiwań nieznanych miejsc pochówków ofiar reżimów totalitarnych, wspieranie wychowania patriotycznego i przywiązania do „małych ojczyzn” oraz kształtowanie postaw empatii wobec ofiar systemu komunistycznego, odpowiedzialności za swoje czyny i decyzje, poszanowania dla życia ludzkiego oraz nakazów kultury i religii dotyczących grzebania umarłych. W projekt zaangażowani są pracownicy Biura Edukacji Narodowej IPN i Biura Poszukiwań i Identyfikacji IPN.

do góry