Nawigacja

Видання IPN укр

Aktualności

IPN na XXIX Międzynarodowym Festiwalu Komiksu i Gier 2018 – Łódź, 14–16 września 2018

Zapraszamy na stoisko IPN (nr 37 P) podczas XXIX Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier 2018 w Łodzi (Atlas Arena, ul. Bandurskiego 7)

15 września (sobota) o 12.30 Hubert Ronek podpisuje komiksy z serii Wojenna odyseja Antka Srebrnego 1939–1946.

15 września (sobota) i 16 września (niedziela) w godz.  13.00–15.00 Krzysztof Wyrzykowski podpisuje komiksy z serii Wilcze tropy

W tym roku w ramach MFKiG przewidziano ponad sto spotkań, prelekcji, wykładów i warsztatów. Gwiazdami festiwalu są artyści, których dokonania wiążą się z postacią znanego oraz lubianego Batmana: Brian Azzarello – amerykański scenarzysta, znany w Polsce dzięki takim seriom jak 100 Naboi, Loveless, Batman, Hellblazer oraz Księżycówka; Mikel Janin – hiszpański rysownik komiksów o Mrocznym Rycerzu; Peter Milligan – światowej sławy brytyjski scenarzysta (autor wielu znanych i lubianych serii, takich jak Batman, X-Men czy X-Statix).

Na festiwalu nie zabraknie również polskich artystów. Tutaj gwiazdą będzie Grzegorz Rosiński – rysownik kultowego Thorgala, pojawią się i inni wybitni polscy autorzy.

W tym roku Łódź odwiedzi silna reprezentacja twórców z Niemiec: Markus „Mawil” Witzel (Kinderland, Bend i Możemy zostać przyjaciółmi) oraz Sascha Hommer (Czworo oczu). Przyjadą przedstawiciele także z innych krajów, np. z Czech czy Australii.

Wiele atrakcji festiwalowych przygotowano dla najmłodszych. Specjalnie dla nich na imprezę został zaproszony William Maury z Francji – twórca komiksu Sisters. O najmłodszych czytelnikach nie zapomina też Wydawnictwo Egmont, które na festiwalu ogłosi kolejne premiery komiksów dla milusińskich. Należy też wspomnieć, że niektóre premiery to prace wyłonione w konkursie im. Janusza Christy.

Na zwiedzających czekają takie atrakcje jak strefy Manga Corner i Star Wars, cosplay oraz warsztaty. Oczywiście nie zabraknie komiksowych premier, a ich autorzy będą do dyspozycji publiczności w strefie autografów.

14 września należał do komiksów historycznych. Podczas Dnia Komiksu Historycznego można było obejrzeć wystawy, wziąć udział w warsztatach i konkursach dla dzieci. W programie znalazły się spotkania z autorami najnowszych tytułów poświęconych historii Polski. Najważniejszym punktem programu była premiera albumu 100 na 100 – Antologia komiksu na stluecie odzyskania niepodległości. Poza tym nie zabrakło prelekcji prowadzonych przez nauczycieli oraz edukatorów.

Więcej informacji:

http://komiksfestiwal.com/

 

do góry