Aktualności

Monodram Mateusza Nowaka „Żertwa” inspirowany wspomnieniami Piotra Woźniaka „Zapluty karzeł reakcji” – Warszawa, 9 marca 2018

09.03.2018

9 marca 2018 r. w Centrum Edukacyjnym IPN im. Janusza Kurtyki „Przystanek Historia”, przy ul. Marszałkowskiej 21/25 w Warszawie mogliśmy oglądać monodram Mateusza Nowaka „Żertwa”.

Przedstawienie  przywołuje czas stalinowskich więzień w Polsce. Bohater opowieści wprowadza dzisiejszych odbiorców historii w świat, do którego dostęp jest utrudniony. Świat ten znalazł się już w przestrzeni narodowego mitu. Jak mówić o tamtych ludziach, którzy istnieli i których los jest dla nas przestrogą? Na to pytanie próbuje odpowiedzieć monodram inspirowany tekstami Adama Mickiewicza, Aleksandra Watta i Piotra Woźniaka (tom wspomnień „Zapluty karzeł reakcji”).

Spektakl powstał w ramach Stypendium Prezydenta Miasta Lublin.

do góry