Nawigacja

Aktualności

Trwa nabór na szkolenia dla nauczycieli „Zmagania o niepodległość Polski do listopada 1918 r. oraz budowa struktur państwa i wojny o granice Rzeczypospolitej”

Instytut Pamięci Narodowej i Ministerstwo Edukacji Narodowej rozpoczynają kolejny cykl szkoleń dla nauczycieli przedmiotów humanistycznych „Zmagania o niepodległość Polski do listopada 1918 r. oraz budowa struktur państwa i wojny o granice Rzeczypospolitej”. Szkolenia zostały zaplanowane na dwa lata.

W roku szkolnym 2017/2018 przeprowadzone zostaną wykłady i warsztaty poruszające zagadnienia walki o niepodległość począwszy od konfederacji barskiej, a skończywszy na odzyskaniu niepodległości w 1918 roku.

W kolejnym roku (2018/2019) zajęcia będą dotyczyły kształtowania się państwa polskiego do czasu uchwalenia konstytucji marcowej oraz walki o jego granice.

Uczestnicy, którzy wezmą udział w szkoleniach oraz przeprowadzą zajęcia związane z ich tematyką, otrzymają stosowne certyfikaty.

Materiały źródłowe dotyczące poszczególnych tematów szkoleń będą sukcesywnie zamieszczane na stronie internetowej IPN w zakładce Edukacja/Szkolenia dla nauczycieli.

Szkolenia odbędą się w kilkunastu miastach w Polsce. W celu zgłoszenia się oraz uzyskania szczegółowych informacji dotyczących planowanych zajęć należy skontaktować się z koordynatorami w oddziałach i delegaturach IPN.

► KOORDYNATORZY SZKOLEŃ

do góry