Nawigacja

Видання IPN укр

Aktualności

Liczymy na głosy: Rodzinna Sobota Przystanku Historia IPN ma szansę na Słoneczniki 2017!

  • Słoneczniki 2017
    Słoneczniki 2017

Do 10 września można oddawać głosy w plebiscycie na najbardziej rozwojową inicjatywę dla dzieci „Słoneczniki 2017". Wśród nominowanych po raz kolejny znalazła się Rodzinna Sobota – warsztaty edukacyjne organizowane przez Przystanek Historia Centrum Edukacyjne IPN im. Janusza Kurtyki. Zachęcamy do głosowania na nasze zajęcia!

Link do ankiety: http://sloneczniki.czasdzieci.pl/ankieta-warszawa-2017.php

Rodzinna Sobota będzie walczyć o Statuetkę Złotego Słonecznika oraz o nagrodę Rodziców w kategorii „Język". Dziękujemy za Państwa głosy!

Rodzinna Sobota to cieszące się ogromną popularnością warsztaty edukacyjne dla dzieci. W minionym roku szkolnym uczestnicy poznawali losy młodych polskich bohaterów, takich jak Leopold Lis-Kula, Danuta Siedzikówna „Inka” czy Romek Strzałkowski, a także czasy, w których żyli. Zajęcia przeznaczone są dla dzieci w wieku 6-9 lat i ich rodziców. 

Słoneczniki to plebiscyt portalu Czas Dzieci - konkurs na najbardziej rozwojową inicjatywę dla dzieci w wieku 0-14 lat. Podstawowym założeniem konkursu jest oddanie głosu rodzicom jako najlepszym ekspertom oceniającym podobne inicjatywy. To rodzic - osoba najbliższa dziecku najlepiej wie, jak bawiły się dzieci na danych zajęciach i co wartościowego z nich wyniosły.

Kategorie konkursowe opierają się na koncepcji inteligencji wielorakich, opracowanej przez H. Gardnera. W każdej będzie brany pod uwagę rozwój inteligencji społecznej i refleksyjnej, a także ogólne podejście prowadzącego do najmłodszych, dostosowanie oferty do potrzeb rozwojowych dziecka oraz atrakcyjność inicjatywy.

Rodzinna Sobota była wielokrotnie nominowana w plebiscycie Słoneczniki, a w 2013 r. zdobyła Nagrodę Rodziców w kategorii „Logika”.

 

 

do góry