Nawigacja

Aktualności

Wernisaż wystawy fotografii „Olga Havlová i Komitet Dobrej Woli” – Warszawa, 19 czerwca 2017

  • Olga Havlova
    Olga Havlova

Przystanek Historia – Centrum Edukacyjne IPN im. Janusza Kurtyki oraz Czeskie Centrum w Warszawie zapraszają na wernisaż wystawy fotografii „Olga Havlová i Komitet Dobrej Woli”. O Oldze Havlovej opowie Monika Granja, dyrektor Komitetu Dobrej Woli – Fundacji im. Olgi Havlovej. Wystawa dokumentuje działalność założonej przez Olgę fundacji oraz pracę charytatywną inicjatorki dzieła. Fotografie pochodzą z archiwum Komitetu Dobrej Woli, a ich autorami są świetni czescy fotografowie.​

Wernisaż odbędzie się 19 czerwca (poniedziałek) o godz. 19.00 na Przystanku Historia, przy ul. Marszałkowskiej 21/25 w Warszawie. Wystawę można oglądać do 27 lipca 2017.

Olga Havlová była przez ponad 30 lat żoną Václava Havla, przez 7 lat pierwszą damą Czechosłowacji, a później Czech. Była wyrazistą postacią o silnej osobowości i niezwykłej wrażliwości na potrzeby osób słabszych i odrzuconych. Wspierała męża w jego działalności opozycyjnej i sama się w nią włączała. Jako pierwsza dama czynnie angażowała się w politykę i nie bała się wygłaszania własnych opinii. W 1990 roku założyła fundację Výbor dobré vůle (Komitet Dobrej Woli), niosącą pomoc osobom niepełnosprawnym.

Link do wydarzenia na Facebooku:  https://www.facebook.com/events/1454377781289461/

do góry