Nawigacja

Aktualności

Monodram „Inka. Zachowałam się jak trzeba. Rzecz o Danucie Siedzikównie” w reżyserii Mileny Tejkowskiej przyjęty owacją na stojąco – Warszawa, 28 lutego 2017

W przeddzień Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w warszawskim Teatrze Kamienica odbyło się przedstawienie „Inka. Zachowałam się jak trzeba. Rzecz o Danucie Siedzikównie”. W monodramie autorstwa i w reżyserii Mileny Tejkowskiej wystąpiła Jagoda Rall. Na widowni, oprócz licznie zgromadzonych weteranów walk z okupantem sowieckim i ich rodzin, zasiedli m.in. prof. Leszek Żukowski – prezes Zarządu Głównego Światowego Związku Żołnierzy AK, Mieczysław Pogodziński z Zarządu Głównego Związku Sybiraków a także przedstawiciele urzędów państwowych i instytucji zajmujących się badaniem i upamiętnianiem historii Polski.  Gości powitali autorka scenariusza, prezes Instytutu Pamięci Narodowej dr Jarosław Szarek oraz dyrektor Biura Edukacji Narodowej IPN Justyna Skowronek.

Przedstawienie zostało przyjęte owacją na stojąco. W kuluarach wymieniano się wrażeniami ze spektaklu i wspominano postaci związane z druga konspiracją niepodległościową i ich losy. Wiele wyrazów uznania odebrały zarówno aktorka, jak i reżyser przedstawienia.

  • Jagoda Rall jako Inka
    Jagoda Rall jako Inka
  • Jagoda Rall jako Inka
    Jagoda Rall jako Inka
  • Prezes IPN dr Jarosław Szarek
    Prezes IPN dr Jarosław Szarek
do góry