Nawigacja

Видання IPN укр

Aktualności

Nowe wydanie gry „ZnajZnak – Sport”

Do sprzedaży właśnie trafiło drugie wydanie gry historycznej IPN „ZnajZnak– Sport”. 133 symbole, wybrane przez historyka sportu prof. ArturaPaskę, przenoszą graczy w fascynujący świat sportowej rywalizacji lat1918–1945. Na 63 kartach przedstawiono najlepszych sportowców, najważniejszekluby sportowe, najsłynniejsze rekordy i historię walki w konspiracji.

Sport, oprócz rozwijania  tężyznyfizycznej, zawsze miał także swój udział w kształtowaniu postaw patriotycznych,a Janusz Kusociński, Henryk Dobrzański, Bronisław Czech czy Helena Marusarzównastali się bohaterami nie tylko aren sportowych.

Każdapara kart w „ZnajZnak – Sport” ma jeden wspólny znak. Rywalizującygracze starają się jak najszybciej go odnaleźć i poprawnie nazwać.Przeciętna rozgrywka zajmuje zaledwie 10 minut i może w niej uczestniczyć oddwóch do ośmiu osób. Dla dociekliwych przygotowanotakże ilustrowane opracowanie historyczne, które można pobrać ze strony https://edukacja.ipn.gov.pl/edu/materialy-edukacyjne/gry/82251,ZnajZnak-Sport.html

„ZnajZnak– Sport” to dwunasta gra wydana przez IPN i trzecia z serii „ZnajZnak”. „ZnajZnak” to jedna z najpopularniejszych gier edukacyjnych IPN. Doczekałasię już czterech edycji w łącznym nakładzie prawie 80 tys.egzemplarzy. Serię doceniają też nauczyciele – jest wykorzystywana w ponad 4tys. placówek edukacyjnych.

Gra„ZnajZnak” jest dostępna także w wersji elektronicznej: Odubiegłego roku można zagrać w „ZnajZnak” na portaluspołecznościowym Facebook lub bezpłatnie pobrać na tablety i smartfony. Więcejinformacji o grze „ZnajZnak– Sport” można znaleźć na stronie https://edukacja.ipn.gov.pl/edu/materialy-edukacyjne/gry/82251,ZnajZnak-Sport.html

Wsobotę, 7 maja 2016, zapraszamy na stoiska IPN (D30 i F17) na XX Pikniku NaukowymPolskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik, który odbędzie się na StadionieNarodowym w Warszawie. Gry „ZnajZnak– Sport” będą nagrodami wkonkursach dla odwiedzających nasze stoiska.

do góry