Aktualności

Wystawa „Aktion Reinhardt. Zagłada Żydów w Generalnym Gubernatorstwie” – Drezdenko, 10 kwietnia 2008 r.

10.04.2008
Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Szczecinie zaprasza na wystawę „Aktion Reinhardt. Zagłada Żydów w Generalnym Gubernatorstwie”. Ekspozycję przygotował OBEP Lublin.

Autorzy wystawy starali się wyjaśnić, czym była bezprecedensowa operacja „Aktion Reinhardt”, mającą na celu fizyczną zagładę ludności żydowskiej w okupowanej centralnej Polsce. Poprzez dokumenty, fragmenty relacji ocalałych oraz świadków dowiadujemy się, jak doszło do jej organizacji, realizacji, kim byli główni organizatorzy i sprawcy. Wystawa została zilustrowana fotografiami, które niejednokrotnie nigdy wcześniej nie były publikowane.

Wernisaż wystawy odbył się 10 kwietnia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych przy ul. Konopnickiej 2 w Drezdenku. Wystawę otworzyła Katarzyna Rembacka z OBEP IPN Szczecin. Wstęp wolny. 
do góry