Nawigacja

Aktualności

Komiks „Warszyc” w prezencie

Każdy czytelnik robiący zakupy w stacjonarnych punktach sprzedaży publikacji IPN powyżej 3 szt. dowolnej książki, komiksu, gry, czasopisma jest uprawniony do otrzymania bezpłatnego komiksu „Warszyc”. Akcja potrwa do wyczerpania zapasów.

Głównym bohaterem komiksu „Warszyc” jest Stanisław Sojczyński – nauczyciel, żołnierz Wojska Polskiego i Armii Krajowej, który po II wojnie światowej zdecydował się na kontynuowanie walki o niepodległość Polski i założył Konspiracyjne Wojsko Polskie – jedną z największych organizacji antykomunistycznego podziemia zbrojnego na ziemiach polskich. Za swoją niezłomną postawę „Warszyc” zapłacił najwyższą cenę, został stracony z wyroku komunistycznego sądu w 1947 roku.

Na kartach komiksu pojawiają się także inne postaci historyczne m.in. gen. Leopold Okulicki – ostatni dowódca AK i płk Mieczysław Moczar – szef komunistycznej „bezpieki” w Łodzi. Ważną częścią narracji historycznej jest ukazanie walki Polaków o niepodległość w latach II wojny światowej i po jej zakończeniu.

do góry