Nawigacja

Aktualności

Dziękujemy! Ponad 300 tys. pobrań gry „Lotnicy – wojna w przestworzach”

Najnowszy projekt gamingowy Biura Nowych Technologii IPN został pobrany już ponad 300 000 razy. To oznacza, że od czasu międzynarodowej premiery w Londynie 24 stycznia 2024 roku, pobieraliście grę średnio 4000 razy dziennie.

Dziękujemy!

***

„Lotnicy – wojna w przestworzach” to gra przedstawiająca prawdziwe postaci i dokonania polskich lotników odbywających służbę w powietrzu w czasie II wojny światowej. Produkcja łączy w sobie elementy zręcznościowe oraz zagadki logiczne. W grze zaimplementowano moduł dzienników, które zawierają kompendium wiedzy historycznej, do której nawiązują „Lotnicy”.

Grę przetłumaczono na 12 języków, w tym na dwa migowe. Dzięki temu jest ona przystępna dla graczy z różnych krajów. W oparciu o grę stworzono scenariusze lekcji, które omawiają kontekst wydarzeń przedstawionych w grze, przebieg bitew i ich konsekwencje. Ponadto dostępny jest quiz sprawdzający wiedzę z zakresu lekcji. Zarówno lekcje, jak i quiz przetłumaczono na język angielski.

Chcesz zobaczyć już teraz odwzorowane modele 3D historycznych maszyn, broni, przedmiotów codziennego użytku i postaci pilotów? Przywrócone do życia eksponaty czekają na Ciebie!

Lotnicy” dostępni są do darmowego pobrania na platformie Steam w wersji na komputery z systemem Windows oraz w wersji VR (Virtual Reality).

 

 

 

Reportaż z premiery gry „Lotnicy – wojna w przestworzach”

 

 

do góry