Nawigacja

Видання IPN укр

Aktualności

Komiks Operacja „Freston” w prezencie!

Każdy czytelnik robiący zakupy w stacjonarnych punktach sprzedaży publikacji IPN powyżej 3 szt. dowolnej książki, komiksu, gry, czasopisma jest uprawniony do otrzymania bezpłatnego komiksu Operacja „Freston”! Akcja potrwa do wyczerpania zapasów.

Operacja „Freston”. Spóźniona aliancka misja
Narracja komiksu zbudowana jest wokół postaci Antoniego Pospieszalskiego, cichociemnego uczestniczącego pod przybranym nazwiskiem w brytyjskiej misji obserwacyjnej „Freston”, pierwszej i jedynej alianckiej misji wojskowej skierowanej do Armii Krajowej w okupowanej przez Niemców Polsce. Bohaterami drugiego planu są żołnierze AK, którzy misję przyjmowali i ochraniali oraz dowódca AK. Pozostająca w zupełnym tle geopolityka jest w istocie zagadnieniem kluczowym tej opowieści, pozwalającym unaocznić młodemu odbiorcy tragiczną sytuację, w jakiej znalazła się Polska w 1945 roku.

W dzieje misji „Freston” wprowadza pełna dynamicznych scen powieść graficzna z rysunkami Tomasza Kleszcza, autora wydanych wcześniej w oddziałowej serii komiksów Major Hubal i Operacja „Dorsze”.

Księgarnie stacjonarne IPN

Zapraszamy!

do góry