Nawigacja

Видання IPN укр

Aktualności

Spotkanie „Ludowe Wojsko (NIE)Polskie – dyskusja wokół książki »Historia«” z cyklu „Tajemnice bezpieki” – Warszawa, 8 grudnia 2023

Instytut Pamięci Narodowej zaprasza do obejrzenia spotkania „Ludowe Wojsko (NIE)Polskie – dyskusja wokół książki »Historia«” z cyklu „Tajemnice bezpieki”.

Kto chciałby zmierzyć się z pozycją książkową, o której jej Autor, człowiek nauki, i jednocześnie doświadczony pisarz, pisze cyt.: „Najbardziej antykomunistyczna, konserwatywna i reakcyjna z moich książek!” …? Co prawda, od premiery książki dr. hab. Sławomira Cenckiewicza pt.: „Historia” upłynęło już kilka miesięcy, ale wciąż budzi ona gorące emocje. Wynika to z tego, że należy do tych pozycji, które skłaniają do otwartej, choć nie zawsze łatwej, dysputy publicznej.

Starając się odpowiedzieć na Państwa zapotrzebowanie w zakresie dostępu do książek, jak również debat na temat złożoności najnowszej historii Polski oraz pogmatwanych dziejów tych, którzy tę historię tworzyli i nadal tworzą, proponujemy spotkanie z naszym Gościem Specjalnym – dr hab. Sławomirem Cenckiewiczem – człowiekiem nauki, pisarzem, komentatorem bieżących wydarzeń społeczno–historycznych.

Spotkanie odbyło się 8 grudnia 2023 roku w Centralnym Przystanku Historia IPN im. Janusza Kurtyki, w Warszawie (ul. Marszałkowska 21/25).

Spotkanie było także transmitowane na kanale IPNtv na YouTube.

 

* * * 

O cyklu:
Czym była Służba Bezpieczeństwa? Jak funkcjonowała, czym się zajmowała, jakie są dzisiaj konsekwencje jej działań? Co dzisiaj o niej wiemy? Na te i inne pytania spróbujemy odpowiedzieć w kolejnej edycji cyklu „Tajemnice bezpieki” poświęconego historii organów bezpieczeństwa państwa w latach 1944–1989.

do góry